Partizan osvojio Kup Srbije 1Foto: STARSPORT

Fudbaleri Partizana osvojili su Kup Srbije, pobedom u finalu protiv Mladosti iz Lučana.

Meč je odigran u Surdulici, a pobednički gol je bio delo Saše Zdjelara u 61. minutu meča.

Povela je Mladost sa 1:0 preko Janka Tumbasevića koji je jednu poluvisoku loptu smestio glavom pod prečku gola Vladimira Stojkovića, ali je Marko Janković samo deset minuta kasnije izjednačio iz slobodnog udarca.

Odlučujući trenutak desio se u 61. minutu, kada je posle kornera Marko Janković petom prebacio loptu na drugu stativu, a tamo ju je dočekao usamljeni Saša Zdjelar koji je doneo prednost Partizanu.

U poslednjem minutu utakmice Mladost je mogla da stigne do izjednačenja i produžetka, ali je Trifunović promašio loptu u petercu protivnika.

Ovo je treći uzastopno osvojeni Kup Srbije za Partizan, po čemu su svojevrsni rekorderi.