Partizan poveo sa 2:0 protiv Zvezde u finalnoj seriji ABA lige 1Foto: STARSPORT

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu rezultatom 87:78 i na taj način poveli sa 2:0 u finalnoj seriji ABA lige.

Tako su crno-beli odbranili domaći teren i pritisak u ovoj seriji prebacili na leđa gradskog rivala.

Treći meč ove serije na programu je u nedelju 18. juna od 20:30 časova u dvorani „Aleksandar NIkolić“, kada će domaćin biti Crvena zvezda.

Koliko je pobeda značajna za tim iz Humske potvrđuje i podatak da se nikad u regionalnom takmičenju nije dogodilo da ekipa koja gubi 0-2 preokrene seriju i osvoji trofej.

Partizan je bolje počeo utakmicu, ali Zveda je brzo uzvratila svojom serijom koševa.

Najubedljivija prednost domaće ekipe u prvoj četvrtini je bila nakon trojke Kevina Pantera – 20:14.

Ipak, završnica prve i početak druge četvrtine pripadaju crveno-belima, koji su trojkom Stefana Markovića u 13. minutu prvi put poveli – 28:27.

U nastavku je Partizan imao prednost, ali ona nikada nije bila veća od četiri poena.

Tada se „probudio“ Nemanja Nedović i većinu od svojih 15 poena u prvom poluvremenu je ubacio u finišu druge deonice igre, a na odmoru se otišlo pri rezultatu 44:44.

Crveno-beli su nešto bolje započeli drugo poluvreme, ali je ekipa Željka Obradovića imala odgovor.

Seriju od 10:1 kreiraju Matijas Lesor i Džejms Naneli u 26. minutu utakmice za najveću prednost Partizana – 59:51.

Trojkom Zeka Ledeja domaći tim je došao i do devet poena viška (68:59), ali je Branko Lazić uzvratio istom merom u smiraj treće četvtine i u poslednju deonicu ušlo se sa plus šest za crno-bele – 68:62.

Partizan je u poslednjih deset minuta konstantno bio u prednosti, ali daleko od toga da je Zvezda nije pretila. Trojkom Luke Vildoze na nešto manje od četiri minuta pre kraja gosti su došli na četiri poena minusa (78:74), a ključan detalj meča bio je koš Nanelija van linije od 6.75 metara za 82:74 na 140 sekundi pre kraja.

Posle toga više nije bilo nade za gostujuće igrače i Partizan je rutinski priveo susret kraju.