Pazarcima pobeda bez prisustva svedoka, Kragujevčani pevajući iz Kruševca 1Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport

Posle obaveza fudbalske reprezentacije Srbije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo nastavljen je domaći šampionat mečevima 12. kola.

Novi Pazar je na svom igralištu, bez prisustva publike, pošto je kažnjen zbog neprimerenog ponašanja dela navijača kada je bio domaćin Vojvodini, savladao Čukarički s 1:0 golom Obradovića u 81. minutu.

U živoj utakmici gosti su imali više od igre i stvorili su povoljnije prilike. U prvom poluvremenu, recimo, Adžić je iz slobodnog udarca pogoio stativu, a Ivanović je propustio šansu da odbijenu loptu sprovede u mrežu.

Trener domaćina Dobrašinović je izvršio dve, ispostavilo se, klučne izmene u 58. minutu. Umesto Ljajića i Šćepovića, koji je prvi put igrao od početka, uveo je Sumu i Obradovića. Taj dvojac je doneo pobedu. U solo akciji u 81. minutu Suma je pogodio stativu, a Obradović je na odbijenu loptu startovao brže i odlučnije od gostujućeg halfa Vranješa.