Pobeda Majorke za beg od opasne zone: Railjo šalje Granadu u Segundu 1Foto: EPA-EFE/Cati Cladera

Fudbaleri Majorke pobedili su danas na svom terenu Granadu sa 1:0, u utakmici 29. kola španske Primere.

Jedini gol na meču, vredan tri boda, postigao je Antonio Railjo u 85. minutu.

Majorka je upisala šestu pobedu od početka sezone i 14. je na tabeli sa 30 bodova, dok je Granada pretposlednja sa 14 osvojenih bodova.

U narednom kolu, Majorka gostuje Valensiji, a Granada ekipi Kadiza.

Ekipa Havijera Agirea je potpuno zasluženo trijumfovala.

U prvom poluvremenu je bila za nijansu bolja od rivala iz Andaluzije, ali u drugom poluvremenu su njegovi puleni pojačali pritisak na gol Augusta Batalje i sjajni Argentinac je kapitulirao nakon jednog kornera kada je kapiten Majorke maetralno zahvatio loptu glavom.

U domaćoj ekipi značajnu ulogu su imali starteri, golman Predrag Rajković i štoper Matija Nastasić, kao i rezervista Nemanja Radonjić koji je svojim ulaskom sa klupe značajno ubrzao igru i protok lopte tima sa Baleara.