Pobeda vaterpolista Srbije protiv Mađarske - protiv Grčke za 5. mesto na Svetskom prventsvu u Dohi 1Foto: EPA-EFE/KIYOSHI OTA

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je Mađarsku 11:10 (5:2, 2:5, 2:1, 2:2) u meču razigravanja za plasman od 5. do 8. mesta na Svetskom prvenstvu u Dohi.

„Delfini“ će u meču za peto mesto igrati protiv Grčke koja je ranije danas savladala Crnu Goru nakon peteraca, a taj meč je na programu za dva dana.

Izabranici Uroša Stevanovića su odigrali sjajno prvu četvrtinu koju su rešili u svoju korist rezultatom 5:2.

U drugoj četvrtini Mađari su napravili seriju 3:0 i izjednačili rezultat, a onda je novu prednost Srbiji doneo Petar Jakšić – 6:5. Međutim, Zalanki je ubrzo iz peterca poravnao rezultat – 6:6.

Potom se igralo gol za gol, da bi u poslednjoj deonici pogodili Drašović i Lukić za novu opipljivu prednost Srbije – 11:8.

Mađarska je preko Janšika i Vigvarija smanjila rezultat na 10:11, ali i nisu uspeli da stignu do izjednačenja.

Mađari su imali poslednji napad na meču i 24 sekunde kako bi stigli do peteraca.

Golman Vogel je otišao u napad i imao je zicer, ali je golman Srbije Filipović uspeo da odbrani i da donese trijumf svojoj selekciji.