Pobednik 36. Beogradskog maratona Šakib Lašgar iz Maroka 1Foto: FoNet/Milica Vučković

Pobednik 36. Beogradskog maratona je Šakib Lašgar iz Maroka, koji je stazu dugu 42,2 kilometara danas istrčao za dva sata 14 minuta i 28 sekundi.

U uzbudljivoj završnici bio je za sedam sekundi brži od kenijskog atletičara Frensisa Čeriota (2:14:35).

Treće mesto osvojio je Limo Džonson Kiprop iz Kenije sa više od tri minuta kašnjenja (2:17:13).

Etiopljanka Gameda Fejne Gudeto pobednica je maratona u konkurenciji atletičarki i ona je trku završila u vremenu dva sata, 30 minuta i 30 sekundi, što je drugi najbolji rezultat u istoriji trke.

Dugo mesto osvojila je Sradana Trofimova iz Kirgistana (2:32:35), a treće Kenijka Džejn Mora Onjandži.

Bernard Vambua iz Kenije pobednik je polumaratona i kroz cilj je prošao posle sat vremena, četiri minuta i pet sekundi.

U ženskoj konkurenciji prva kroz cilj prošla je Lidija Džebiči, takođe iz Kenije.