Poraz Đerea u finalu u Hamburgu: Zverev iskoristio svoje najbolje šanse za pobedu u rodnom gradu 1foto EPA-EFE/ANDREJ ČUKIĆ

Da se sreća osmehnula našem trećeplasiranom teniseru na svetskoj listi Laslu Đereu (57. mesto) u prelomnim trenucima meča s najboljim nemačkim igračem Aleksandrom Zverevom (19), možda bi ishod finala u Hamburgu, rodnom gradu domaćeg ljubimca, bio drukčiji – 7:5, 6:3.

Nemac je iskoristio sve svoje najbolje šanse da postane prvi nemački pobednik turnira s dugom tradicijom posle Mihaela Štiha pre 30 godina.

U prvom setu Zverev je stekao prve dve šanse za brejk u najgori čas po Đerea. Naš igrač je servirao pri vođstvu protivnika sa 6:5 da se domogne taj-brejka i da se onda bori za prevagu na svoju stranu.

Prvu brejk-loptu je spasao, drugu nije.

Naš igrač se pokolebao, a to je njegov rival sikoristio da povede s 4:1 u drugom setu. Đere je uspeo da se jednim brejkom primakne na 4:3, ali je opet popustio na svoj servis. Zverev takvu priliku nije ispustio.