Darko Rajaković, Foto: EPA/ERIK S. LESSERKošarkaši Klivlend Kavalirsa su savladali Toronto Reptorse u prvoj utakmici prve runde plej-ofa Istočne konferencije NBA lige.
Susret je završen rezultatom 126:113 (35:31, 26:23, 36:22, 29:37), a iako je izgubio biće ovo meč koji će Darko Rajaković pamtiti do kraja karijere.
Srpski trener bio je prvi šef stručnog štaba van granica SAD koji je vodio neku ekipu u plej-ofu u istoriji NBA lige.
Najefikasniji igrač utakmice bio je Donovan Mičel sa 32 poena, dok je sa druge strane Ar Džej Beret imao 24 poena.
Klivlend se „odlepio“ u trećoj deonici velikom serijom od 21:8 i to je odlučilpo meč. Sčedeći duel je na programu 21. aprila, a domaćin je opet Klivlend. Serija se igra na četiri pobede.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


