Fudbaleri Liverpula u gostima pobedili Vulverhempton posle preokreta i preuzeli prvo mesto na tabeli Premijerlige 1Foto: EPA-EFE/VINCE MIGNOTT

Fudbaleri Liverpula pobedili su danas u gostima ekipu Vulverhemptona sa 3:1 (0:1), u utakmici petog kola Premijerlige Engleske.

Vulverhempton je odlično počeo utakmicu, poveo je već u sedmom minutu golom Hvan Hi Čana i do kraja prvog poluvremena je bio mnogo bolji rival na terenu.

Ipak, Liverpul je u nastavku zaigrao bolje i uspeo je da stigne do preokreta. Najpre je Kodi Gakpo izjednačio u 55. minutu, da bi vođstvo „crvenima“ doneo Endi Robertson u 85. minutu.

Tačku na ovaj meč stavio je Ugo Bueno autogolom u 91. minutu.

Asistent kod prva dva pogotka Liverpula bio je Mohamed Salah.

Liverpul je upisao četvrtu pobedu od početka sezone i trenutno je prvi na tabeli sa 12 bodova, dok su Vulvsi na 15. poziciji sa tri osvojena boda.

Fudbaleri Vulverhemptona će u narednom kolu gostovati Lutonu, dok će Liverpul dočekati Vest Hem.