Mančester siti ponovo šampion Premijerlige 1Gundogan postiže trećo gol za Mančester siti. Foto: EPA-EFE

Fudbaleri Mančester sitija odbranili su trofej šampiona Premijerlige Engleske pošto su u utakmici poslednjeg kola, u dramatičnom finišu pobedili Aston Vilu rezultatom 3:2.

Gosti iz Birmingema su vodili rezultatom 2:0 do 76. minuta, ali su „građani“ potom sa tri gola za pet minuta preokrenuli rezultat (Gunogan 76, 81, Rodri 78) i osvojili četvrtu titulu u poslednjih pet godina.

Liverpul je u poslednjem kolu na svom stadionu, takođe u uzbudljivoj završnici savladao Vulverhempton sa 3:1, ali ova tri boda „crvenima“ nisu bila dovoljna za titulu. Sve do 84. minuta rezultat je bio 1:1, da bi tada Salah doveo domaće u Vođstvo, a konačan rezultat postavio je Endi Robertson u 89. minutu.

U poslednjem kolu plasman u Ligu šampiona je, uz Čelsi, obezbedio i Totenhem pobedom nad Noričom u gostima (5:0).

U Ligi Evrope će igrati Arsenal i Mančester junajted, a u Ligi konferencija Vest Hem.

Iz Premijerlige ispali su Barnli, Votford i Norič.