Prva pobeda Intera, Real ubediljiv protiv Šahtjora 1Foto: Beta/AP/Antonio Calanni

Fudbaleri Intera pobedili su večeras na svom terenu ekipu Šerifa sa 3:1, u utakmici trećeg kola Grupe D Lige šampiona.

Inter je poveo u 34. minutu golom Edina Džeka, koji je udarcem iz prve pogodio leve rašlje gola Šerifa, ali je gostujući tim izjednačio u 53. minutu preko Sebastijena Tila koji je odlično pogodio sa velike daljine iz slobodnog udarca.

Do novog vodjstva Inter je stigao u 58. minutu golom Artura Vidala nakon odlične asistencije Džeka, a pobedu domaćeg tima potvrdio je Stefan De Fraj u 67. minutu golom glavom posle asistencije Denzela Damfrisa.

Inter je upisao prvu pobedu i treći je na tabeli sa četiri boda, dok je Šerif prvi sa šest poena.

U narednom kolu Šerif će dočekati Inter.

U drugom meču Grupe D, Real Madrid je u gostima pobedio Šahtjor sa ubedljivih 5:0.

Real je poveo autogolom Sergeja Krivcova u 37. minutu, nakon nesporazuma i loše reakcije njega i golmana Trubina, a sve delime oko pobednika rešio je na početku drugog poluvremena golovima Vinisijusa Žuniora u 51. i 56. minutu.

Ubedljivu pobedu Reala potvrdili su Rodrigo u 65. i Karim Benzema u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Real je drugi sa šest bodova, dok je Šahtjor četvrti sa jednim poenom.

Ekipe će se u četvrtom kolu sastati u Madridu.