U 40 sekundi izmakla pobeda rukometašima Srbije kakve želimo da gledamo: Remi sa favoritom Islandom u prvom kolu Evropskog prvenstva 1Foto: EPA-EFE/Zsolt Czegledi HUNGARY OUT

Rukometaši Srbije remijem protiv Islanda 27:27 (10:11) započeli učešče na Evropskom prvenstvu.

Može se reći da je fortuna okrenula sreću „orlovima“ jer su u samom finišu izabranici selektora Tonija Đerone ispustili prednost od dva gola.

Odbrana Srbije je bila dobra, a napad odličan.

U prvom poluvremenu smo videli egal utakmicu. Srbiju je u životu držao sjajni golman Dejan Milosavljev.

Ipak u drugom delu smo videli sjajan napad Srbije na terenu.

Golmani Islanda su upisali samo dve intervencije u prvih 17 minuta drugog poluvremena, što je Srbija iskoristila za seriju kojom je došla do prednosti, prvo 15:13, pa potom 27:24.

Pogotovo je blistao Petar Đorđić sjajnim šutevima sa devet metara, ali je u poslednjem minutu viđeno par grešaka Srbije pto su iskusni Islanšani iskoristili da dođu do zlata vrednog boda.

Kod Srbije najefikasniji je bio Dragan Pešmalbek sa pet golova, dok je Petar Đorđić postigao jedan manje, a na drugoj strani Elison je postigao šest golova.

Srbija naredni meč igra u nedelju, kada se sastaje sa Mađarskom.