Samardžićev gol "ničijom loptom", Inter šokirao Udineze u 90+5 (VIDEO) 1Foto: EPA-EFE/GABRIELE MENIS

U poslednjem meču 31. kola italijanskog fudbalskog prvenstva vodeći Inter je kao gost savladao Udineze s 2:1 pošto je pobedonosnim pogotkom preduhitrio poslednji zvižduk sudijske pištaljke.

Udineze je stekao prednost u 40. minutu preko Lazara Samardžića, koji je prošlog leta bio na Interovom pragu.

On je, kao i u nedavnom prijateljskom susretu Srbije i Kipra, poslao loptu levom nogom s desne strane u protivnički šesnaesterac.

U Larnaki ju je Sergej Milinković Savić sproveo u mrežu, a u utakmici Serije A ona je, iako se činilo da bezazleno puzi dijagonalno prema golu, zbunila igrača suparničke odbrane i golmana Švajcarca Janika Zomera, koji je do tada primio samo 14 golova, ubedljivo najmanje u ligi.

Pored njih dvojice, dok je jedan očekivao da će reagovati drugi, a drugi da će je pokupiti prvi, Samardžićev nazovi centaršut se neometeno ušunjao u donji ugao.

Udineze je tako postao tek drugi tim koji je ove sezone poveo protiv Intera.

To je pošlo za rukom i Juventusu u derbiju Italije 26. novembra prošle godine preko Dušana Vlahovića, kada su gosti ipak odneli bod iz Torina (1:1).

Neroazuri su u Udinama poravnali iz penala u 55. minutu preko Turčina Hakana Čalhanoglua.

Tako su ispisali novu stranicu istorije Serije A, jer niko do njih nije dao najmanje po gol na svakoj od 31 utakmice od početka šampionata, naravno u sezonama u kojima je liga imala više od 16 timova.

Domaćina je u petom minutu nadoknade vremena šokirao rezervista Davide Fratezi.