Saška Sokolov sedma u finalu trke na 200 metara na POI 1Foto: Paraolimpijski komitet Srbije

U svom trećem finalu na aktuelnim Paraolimpijskim igrama atletičarka Saška Sokolov je u trci na 200 metara u Klasi F47 osvojila sedmo mesto.

To je bilo treće finale za Sokolov na takmičenju u Tokiju, pošto je prethodno u disciplinama 100 metara i bacanje koplja zauzela peto mesto.

Sokolov je u kvalifikacijama ugrabila poslednju kartu za finale, nakon čega je finalnoj trci sa rezultatom 26.10 zauzela sedmo mesto.

Zlatnu medalju je osvojila Marina Lisbeli Andrade iz Venecuele, Britni Mejson iz SAD je stigla do srebrne, a Alisja Jeromin do bronzane medalje.

Saška Sokolov sedma u finalu trke na 200 metara na POI 2

Dragan Ristić osvojio je jutros zlatnu medalju, a Zdravko Savanović srebrnu na Paraolimpijskim igrama u streljaštvu, disciplina vazdušna puška 50 metara, Klasa SH2.

Delegacija Evropske unije je ponosni partner Paraolimpijskog komiteta Srbije.