Silađi oborio nacionalni rekord na EP u Glazgovu 1Foto: EPA/LASZLO BELICZAY

Čaba Silađi je maestralno otplivao polufinale trke na 50 metara prsno na Evropskom prvenstvu u Glazgovu.

Sa vremenom 26,99 sekundi Silađi je oborio nacionalni rekord i stigao drugi u svojoj grupi, a ukupno treći u polufinalu.

Prvo mesto u polufinalu zauzeo je Italijan Fabio Skocoli (26,80), dok je kao najbolji u drugoj grupi plivao Britanac Adam Piti sa vremenom 26,23 što je novi rekord šampionata. Ukoliko bi Silađi ponovio ovakvo izdanje u finalu, medalja će verovatno biti u njegovom džepu. Finalna trka je po tvrdnji organizatora zakazana za danas u 17:48 časova.

Velimir Stjepanović je zauzeo sedmo mesto u finalu trke na 200 metara slobodnim stilom- Stjepanović je finale završio za minut i 47 sekundi. Veliko iznenađenje u finalu priredio je Britanac Dankan Skot koji je sjajnim plivanjem u poslednjih 50 metara stigao do zlata (1:45,34). Srebrnu medalju osvojio je Litvanac Danas Rapsis, dok se Rus Mihail Dovgaljok okitio bronzom. Anja Crevar nije uspela da se plasira u finale discipline 200 metara mešovitim stilom pošto je u polufinalu završila kao deveta.