Startovala Liga konferencije 1Foto: EPA-EFE/ ROBIN VAN LONKHUIJSEN

Makabi iz Tel Aviva ušao u istoriju fudbala pobedom nad Alaškertom, a Stipe Perica golom

Počelo je novo klupsko takmičenje pod okriljem Evropske fudbalske federacije, a u dva meča su viđeni jedna pobeda i remi, uz pet golova.

Makabi iz Tel Aviva je na svom terenu pobedio Alaškert sa 4:1, u prvom kolu Grupe A, a strelac istorijskog pogotka bio je fudbaler izraelskog tima Stipe Perica, koji je u 13. minutu doneo prednost svojoj ekipi.

Alaškert je izjednačio u 17. minutu preko Hosea Embaloa, ali je Makabi TA do kraja poluvremrna ponovo poveo zahvaljujućo Gavriel uKanišovskom u 32. i Danu Bitonu u trećem minutu sudijske nadoknade vremena. Konačan rezultat postavio je Matan Hozez u 72. minutu.

U meču fudbalera Makabija iz Haife i Fejenorda nije bilo kapitulacija golmana, u prvom meču Grupe E.