Tadićev Ajaks ponovo u Ligi šampiona, prošli Klub Briž i Slavija Prag 1Foto: EPA-EFE OLAF KRAAK

Fudbaleri Ajaksa, Klub Briža i Slavije Prag plasirali su se večeras u Ligu šampiona, pošto su u utakmicama baraža eliminisali APOEL, LASK iz Linca i Kluž.

Ajaks je posle 0:0 na Kipru, kod kuće bez većih problema pobedio sa 2:0. Golove za prošlogišnjeg polufinalistu Lige šampiona postigli su Edson Alvares u 43. i Dušan Tadić u 80. minutu.

Holandski tim tako će se sutra naći u drugom „šeširu“ na žrebu za grupnu fazu, dok će APOEL igrati u Ligi Evropa.

Klub Briž je pred svojim navijačima pobedio LASK sa 2:1, što im je donelo ukupan trijumf od 3:1.

Belgijanci su poveli u Hansa Vanakena u 70. minutu, da bi 73. LASK izjednačio iz jedanaesterca preko Žoao Klausa.

Samo par minuta kasnije LASK je ostao s desetoricom igrača na terenu pošto je drugi žuti karton zaradio Gernot Trauner.

Domaćin je igrača više iskoristio i golom Emanuela Denisa u 89. minutu došao do trijumfa.

Slavija je opravdala ulogu favorita protiv Kluža, a jedini gol na utakmici, za ukupni trijumf od 2:0, postigao je Jan Boril u 66. minutu.