Teo i Bobi neprimetni, Kari povređen 1Foto: EPA-EFE JOHN G

Los Anđeles Klipersi doživeli su od Portlanda peti poraz od početka sezone (116:105).

Boban Marjanović je počeo kao starter, ali je na terenu proveo tek nešto više od 12 minuta i za to vreme upisao po četiri poena i skoka, uz asistenciju i dve blokade. Miloš Teodosić dobio je tek četiri minuta na tom meču, bez učinka. Kod Klipersa najefikasniji su bili Danilo Galinari i Lu Vilijams sa po 20 poena, dok je Tobijas Heris ostvario dabl-dabl učinak – 15 poena i 11 skokova. Kod Portlanda najbolji je bio Demijan Lilard sa 25 pogodaka, a Jusuf Nurkić doprineo je trijumfu sa 16 poena i devet uhvaćenih lopti.

Golden Stejt pretrpeo je poraz od Milvokija (134:111), čime je prekinuta njihova pobednička serija od osam mečeva. Baksi su bili ubedljivi u trećoj četvrtini, koju su dobili rezultatom 41:28, baš kada je parket napustio Stef Kari. Najbolji igrač Voriorsa požalio se na povredu mišića leve noge zbog čega je bio primoran da ranije završi meč. U timu Milvokija istakli su se Erik Bledso sa 26 poena, Janis Andentokumpo postigao je 24 uz devet skokova, a Malkom Brogdon upisao je 20 poena. Kod Voriorsa Klej Tompson je postigao 24 poena, Kevin Durent 17, uz devet asistencija, a Stef Kari do prinudnog izlaska sa parketa ubacio je 10. Boston je napravio veliki preokret protiv Finiksa i slavio posle produžetka – 116:109. Iako su na poluvremenu imali čak 20 poena zaostatka (55:35), Seltiksi su u nastavku uspeli da u potpunosti preuzmu inicijativu, u finišu regularnog dela trojkom stignu do izjednačenja (100:100), a onda i da slome tim Igora Kokoškova. Kajri Irving bio je najzaslužniji za sedmu pobedu Bostona ove sezone sa 39 poena, od čega je 18 ubacio u poslednjoj četvrtini i produžetku. Kod Finiksa zapaženu rolu imao je Devin Buker sa 38 poena, a Ti Džej Voren upisao je 29.