Težak poraz Crvene zvezde na generalnoj probi 1foto: KK Crvena zvezda

Šampion Srbije prošao rezultatsku golgotu protiv Olimpijakosa – 55:94.

Rezultati test mečeva nisu nikada fokus na pripremama, ali nijednoj ekipi nije prijatno kada ih ubedljivo izgubi, pogotovo ako je rteč o zadnjoj proveri pred novu sezonu.

Kao što je večeras bio slučaj sa osvajačem poslednje ABA lige, srpskog prvenstva i domaćeg Kupa Radivoja Koraća, jer je Crvena zvezda bila lak plen za grčki tim.

Crveno-beli su generalku imali na jakom turniru na Kipru, a od startnih 11:0 za sastav iz Atine dalo se naslutiti kako će proći izabranici Vladimira Jovanovića.

Bez obzira što su u drugoj četvrtini daleko jače parirali rivalu i završili poluvreme sa podnošljivih -10 (37:47), u trećoj deonici su izgubili korak, da bi u zadnjih 10 minuta ubacili samo šest poena.

Zasluženo pretrpevši težak poraz od evroligaša, pa će jedan od dva naša aktera dolazećeg izdanja elitnog kontinentalnog klupskog takmičenja imati čime da se bavi narednih dana.

Nova sezona za crveno-bele kreće 1. oktobra, kada će protivnik ozbiljno renoviranog sastava biti MZT iz Skoplja.