Totenhem deklasirao Crvenu zvezdu u trećem kolu Lige šampiona – 5:0 1Foto: Beta/AP/Ian Walton

Realnost je nažalost surova ne samo po Zvezdu, već po srpski fudbal koji očigledno nema klupski kvalitet da može da parira najjačim evropskim ekipama. Želja crveno-belih da pookušaju da iskoriste očajnu formu Totenhema koji je u prošlom kolu Lige šampiona doživeo debakl od Bajerna (2:7) na istom ovom stadionu, ostala je samo pusti san.

Engleska ekipa je pokazala da je u fudbalskom smislu ne samo druga dimenzija, već druga galaksija za fudbalere Zvezde koji će po svemu sudeći i ove godine morati da se zadovolje samim ulaskom u najelitnije evropsko klupsko takmičenje u kome bi eventualno osvajanje trećeg mesta u grupi bilo vanserijski uspeh. Sve polušanse koje su izabranici trenera Vladana Milojevića uspevali da stvore bili su plod individualne virtuoznosti improvizovane u datom trenutku, dok su “Spursi” svaku akciju matematički precizno i očigledno do tančina prethodno uigrano sa lakoćom sprovodili u delo.

Brzo je Totenhem preuzeo sve konce igre u svoje ruke, a Kejn i Son su ozbiljno zapretili golmanu Zvezde Borjanu već u prvih pet minuta. Pritisak domaćih crveno-beli nisu uspeli da izdrže ni deset minuta pošto je Kejn posle kornera naivno pobegao Degeneku, a onda pored zbunjenog Tomanea odlično skočio i zatresao mrežu gostiju – 1:0. Nisu se još igrači Zvezde ni opasuljili od prvog gola, a već je Borjan ponovo morao da vadi loptu iz mreže.

Lamela je prošao kao brzi voz po desnoj strani izbacivši Rodića iz igre, a potom je sjajnim centaršutem proigrao Sona na koga je odbrana srpskog kluba potpuno zaboravila, te je on bez problema zakucao loptu u rogalj gola – 2:0. Tačku na prvo poluvreme stavio je Son golom iz kontra napada posle previše lako izgubljene lopte Marina na sredini terena – 3:0.

Agonija Zvezde nastavila se i u drugom poluvremenu, a veći debakl nije doživljen samo zahvaljujući prisebnosti Milana Borjana koji je branio i ono što se čini nedobranjivim i to nebrojeno puta. Međutim, ipak je u 57. minutu Lamela uspeo da povisi na 4:0 i dodatno demotiviše već deprimirane igrače šampiona Srbije. Potpunu nadmoć Totenhem je krunisao u 72. minutu kada se Kejn poigrao sa odbranom Zvezde, izbacivši iz igre samo jednim potezom trojicu igrača, a potom je epilog bio da je Borjan peti put morao da šalje loptu ka centru terena – 5:0.