Ubedljiv poraz Vojvodine u Klagenfurtu, LASK u plej-ofu 1Foto: N1

Fudbaleri Vojvodine nisu uspeli da se plasiraju u plej-of kvalifikacija za Ligu konferencija, pošto su večeras u Klagenfurtu izgubili od LASK-a sa ubedljivih 6:1, u revanš meču trećeg kola kvalifikacija.

Novosadski tim je na revanš doputovao sa 0:1, ali je posle 13 minuta igre anulirao tu prednost LASK-a lepim golom Uroša Kabića.

Dobro se držala Vojvodina u prvom poluvremenu, golman Nikola Simić je imao nekoliko dobrih intervencija, ali nije uspeo da zaustavi penal Mamodua Karamoka u 34. minutu kojim je LASK poravnao rezultat.

Domaći tim je na početku drugog poluvremena rešio pitanje pobednika u ovom dvomeču.

Prvo je u Karamoko kaznio grešku Vladimira Kovačevića u 53. minutu, da bi Tomas Goiginger tri minuta kasnije iskoristio dobru asistenciju Florijana Flekera.

Ubedljivu pobedu LASK-a potvrdili su Marvin Pocman u 67, Husein Balić u 80. i Aleksander Šmit u 86. minutu.

LASK će se za plasman u Ligu konferencija igrati protiv škotskog Sent Džonstona.