Veliki dan za Đorđa Petrovića: Srpski golman sačuvao mrežu na prvoj utakmici u startnoj postavi Čelsija 1Foto: EPA-EFE/NEIL HALL

Srpski golman Đorđe Petrović debitovao je u startnoj postavi za Čelsi u utakmici 17. kola Premijerlige u kojoj je tim iz Londona pobedio Šefild junajted rezultatom 2:0.

Bivši golman Čukaričkog letos je stigao u Čelsi iz Nju Inglanda, a priliku da prvi put u zvaničnoj utakmici bude u startnih 11 „plavaca“ dobio je zbog povrede Roberta Sančeza.

Petrović je zamenio Sančesa u finišu prethodnog meča protiv Evertona, tada je i debitovao za klub sa „Stamford Bridža“.

Srpski čuvar mreže nije imao previše posla, jer su gosti pripretili jednom Čelsiju u 90 minuta, ali Petrović je upisao „klin šit“ na meču Premijer lige.

Jedinu intervenciju Petrović je imao u drugom poluvremenu, kada je paradom zaustavio udarac Arčera iz slobodnog udarca.