Zverev u četvrtfinalu Rolan Garosa 1Foto: EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA

Nemački teniser Aleksandar Zverev plasirao se danas u četvrtfinale Rolan Garosa u Parizu, pošto je pobedio 131. tenisera sveta Bernabea Sapatu Miralesa posle tri seta, 7:6, 7:5, 6:3.

Treći teniser sveta pobedio je posle dva sata i 48 minuta.

U prvom setu teniseri su napravili po dva brejka i odigran je taj-brejk koji je Zverev dobio sa 13:11.

Španac je dobro počeo drugi set, poveo je sa 4:2, Zverev je vratio brejk u osmom gemu i izjednačio na 4:4, a zatim je u 12. gemu ponovo oduzeo servis protivniku i osvojio drugi set.

U trećem setu teniseri su napravili pet brejkova, od čega Zverev tri, što mu je donelo četvrti plasman u četvrtfinale na Rolan Garosu.

On će igrati protiv boljeg iz duela Španca Karlosa Alkarasa i Rusa Karena Hačanova.