Zvezda trijumfalno završila sezonu u Super ligi Srbije, Rad i Javor ispali 1Foto:BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su pobedili Metalac na svom terenu rezultatom 5:1 u poslednjem kolu Superlige Srbije i na dominantan način okončali sezonu u kojoj su osvojili 32. titulu šampiona države.

Crveno-beli su sa 108 bodova u sezoni srušili dosadašnji svetski rekord koji je držao Seltik (106), ali i rekord Partizana u domaćim okvirima po broju postignutih golova. Najveći rival je 1999/2000. dao 111, a Zvezda sada ukupno 114 pogodaka, piše Sport klub.

Višestruki prvak je furioznom partijom najavio finale Kupa protiv Partizana u utorak kada će imati šansu da dođe do prve duple krune posle 14 godina.

Već posle pet minuta igre, crveno-beli su stekli dvostruku prednost, pogocima Milana Gajića i El Fardua Bena, a na poluvreme su otišli uz vođstvo od 3:0. Ponovo je strelac bio Ben u 34. minutu.

Posle gola Gelora Kange u 50, pretio je potpuni kolaps Milanovčanima, ali su Beograđani do kraja utakmice oborili ritam. Grešku Radovana Pankova u 69. minutu iskoristio je Igor Maksimović za počasni pogodak gostiju, pre nego što je Milan Pavkov iz jednaesterca u 77. postavio konačan rezultat.

Trijumf ekipe Dejana Stankovića mogao je da bude znatno ubedljiviji. Potpunu katastrofu gostiju sprečio je mladi golman Strahinja Savić, ponikao u Zvezdi, sa nekoliko fantastičnih intervencija.

Tim Žarka Lazetića prvenstvo završava na osmoj poziciji sa 52 poena.

Stanković: Momci su tokom celog prvenstva bili na visini zadatka

Zvezda trijumfalno završila sezonu u Super ligi Srbije, Rad i Javor ispali 2

Trener Crvene zvezde Dejan Stanković čestitao je fudbalerima tog kluba titulu i naveo da su oni tokom cele sezone bili na visini zadakta.

„Raduje me to što nijednog trenutka nismo odustali, momci su celo prvenstvo bili na visini zadatka, uvek su igrali na gol više, podizali lestvicu. Sve zasluge idu njima, velika je čast osvojiti prvenstvo sa toliko bodova, uz takvu gol razliku“, rekao je Stanković za Arenu.

Zvezda je pobedila Metalac sa 5:1, u poslednjem kolu Super lige Srbije.

Crveno-belima sledi finale Kupa Srbije protiv Partizana.

„Probaćemo da donesemo toliko željenu ‘duplu krunu’. Onda sledi odmor, jake pripreme i potom dolaze jaki izazovi za Crvenu zvezdu“, kazao je Stanković.

Trener Metalca Žarko Lazetić rekao je da je sezona za njegov klub bila „iznad očekivanja“.

„Ovo je jedna od najboljih sezona Metalca, ali teško mi je da govorim o tome posle poraza od 5:1. Teško je igrati protiv Zvezde, pogotovo kada u petom minutu gubite 2:0. Bili smo stegnuti na početku, ali sam zadovoljan drugim poluvremenom“, rekao je Lazetić.

On je čestitao Zvezdi na tituli i poželeo joj da u sledećim sezonama ima veću konkurenciju u srpskom prvenstvu.

Rad i Javor ispali iz Super lige Srbije

Fudbalski klubovi Rad i Javor ispali su iz Super lige Srbije, posle današnjih utakmica poslednjeg, 38. kola.

Rad je igrao nerešeno 1:1 sa Spartakom u Subotici i sa 48 bodova je ostao ispod crte.

Rad je imao priliku da pobedi, ali Andrija Kaluđerović nije iskoristio penal.

Klub sa Banjice je sezonu završio na 15. mestu sa 48 bodova, a ispod je Javor sa 46.

Javor je igrao bez golova na gostovanju sa Voždovcem.

Voždovac je osvojio bod kojim je ostao mesto ispred Rada, sa kojim ima isti broj bodova, ali i bolji skor u međusobnim duelima.

Opstanak u poslednjem kolu obezbedili su Novi Pazar, Radnički Niš i Voždovac.

Novi Pazar je sa 2:1 kao domaćin pobedio Napredak, dok je Radnički na svom stadionu sa 5:1 bio bolji od Bačke.

Pazar i Radnički su sezonu završili sa po 49 bodova.

Prethodno su iz Super lige ispali Inđija, Zlatibor, Mačva i Bačka.

Proleter je u utakmici bez rezultatskog značaja pobedio Vojvodinu kao domaćin rezultatom 2:0.

Vojvodina je završila kao četvrta u prvenstvu i uz Partizan i Čukarički igraće kvalifikacije za Ligu konferencija.

Šampion je Crvena zvezda.

Trener Javora: Igrali smo pošteno, protiv nekih stvari se nije moglo

Trener fudbalera Javora Igor Bondžulić rekao je da je njegova ekipa igrala pošteno tokom cele sezone i da nije zaslužila da ispadne iz Super lige.

„Igrali smo kao i sve utakmice, jako pošteno. Nismo uspeli u ciljevima, jako mi je teško, ali protiv nekih stvari se nije moglo. Dobar je rezultat 46 bodova, ali nedovoljno dobar da se opstane“, rekao je Bondžulić za Arenu.

Javor je ispao iz Super lige Srbije posle remija 0:0 sa Voždovcem u gostima.

Klub iz Ivanjice je sezonu završio sa 46 bodova, dva manje od Voždovca, koji je opstao u srpskom prvenstvu.

„Žao nam je zbog toga što smo igrali za opstanak, to nismo zaslužili mi, a ni Voždovac. Fudbal će se igrati i dalje“, kazao je Bondžulić.

Trener Voždovca Predrag Rogan rekao je da je njegov klub zaslužio da opstane.

„Sve čestitke ovim momcima, ovaj klub je zaslužio da opstane u Super ligi“, rekao je Rogan.

On nije mogao da analizira utakmicu sa Javorom.

„Znate koliko je stresa bilo ovih mesec dana. Ljudi koji vode klub promovišu zdravu priču i ta priča je danas pobedila“, naveo je Rogan.