BBC News na srpskom • 19.06.2026. 07:05
Naslovna strana za 25. jun 2026
GalerijaKlub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.
Autokratija u Venecueli pade. Autokratija u Iranu pade. Neka se pripreme… Ima ih još petnaestak u svetu.
P. S. Državni sekretar Mark Rubi jasno je izneo program. Svi narodu su prijateqi Amerike i Amerika će učiniti sve da ih oslobodi od diktatura i autokratija.
@Gojko
Znači nek se pripreme Saudijska Arabija, UAE, Severna Koreja, Kina itd. E ajd baš da vidim kako će njima da uvedu demokratiju…
Nikad ne znaš šta je kome u glavi. Sačekajmo.
Steta sto 90′ nije isto tako doletela jedan raketa u Tolstojevu 33. Kakve bi smo samo agonije bili postedjeni.
Nema promena na planeti dok se ne spuste vanzemaljci…
Иако немам добро мишљење о Иранској власт, мислим да су се Амери (што каже Мија у „Маратонцима“) „мало зајебали“. Није Иран слобина Србија на извол’те, па ко воли- нека изволи. Наравно захваљујући искључиво Америма, победили су нас Хрвати, босанчероси и за крај шиптари.
Иран је огромна држава, има скоро 100.000 становника и, што је најважније, веома јаку подршку муслимана из целог света.
ПС Само да се не прошири сукоб на Србију. Ако је неко у Европи најебао, то смо ми. Ако је за вајду, било је доста.
Мука је читати више о неспособности народа да се реши већ једном тих Израелских „бубица “ у својим редовима. Слично је и са Русима јер је Русија пуна Украјинских доушника и агената. Чудо да је Путин још увек жив. Док су у Енглеској и Израелу сви грађани укључени у откривању странаца и сумњивих ( патриотизам бато ) У Ирану, Русији па и у Србији сваки петри би за паре продао оца , мајку идржаву.
Америка и Израел нису различите земље. Све је то Израел јер у Конгресу седи преко 60 посто Јеврреја, Холивуд је Јеврејски, Обавештајне службе Јеврејске . Како год , веома зла раса. Исуса су они разаапели. Иран погрешно усмерава своје ракете. Требало је поравнати Израел немилосрдно истог трена би Америка одустала од даљег унплитања у простор истока.
Korupcija ubija.
Glupo su njih trojica poginula. Ovo je demokratija uzivo.
Lazete. Nikakva obavestajna sluzba, ajatolah Hamnei prosto nije hteo da se krije , obavljao je svoje uobicajne duznosti na tandardnim mestima . Bilo je lako ubiti ga , ali sada ste dobili mucenika koji nije hteo da se krije od pedofila sa zapada nego je poginuo za svoju zemlju.
Hteli su održati sastanak u bunkeru 100m ispod zemlje, ali je vrhovni verski vođa zaboravio ključeve od blindiranih vrata, pa su posegnuli za planom B – odlučili su sastanak održati u botaničkoj bašti.
U Iranu nema vode , nema hrane , nema struje …. Iranski strucnjaci su upozoravali na pogubnost masovne gradnje brana , zemlja je salinizovana u prevodu mrtva je , podzemne vode su se spustile na 150 metara pa je doslo do sleganja zemljista od 3 do 5 metara i time hermeticki zatvorili moguci dotok vode na manjim dubinama a ovi islamski fundamentalisti se obogatili od prodaje nafte i zabole ih za narod ….. narod se pobunio a matora kesa neda vlast ti ide njegovom sinu u ime Alaha , pardon u ime dolara od prodaje nafte ….. Iran ce jos par dana da ratuje i opet su tamo gde su bili a Kinezi ce preuzeti naftna polja !
Убили смо и ми Мурата па шта. Проћи ће и јенки као и ми.