Predsednik Crne Gore kritikovao mandatara jer o novoj Vladi pregovara bez jasnih principa 1Foto: Beta/AMIR HAMZAGIC

Predsednik Crne Gore Jakov Milatović je večeras ocenio da je Crnoj Gori „što pre“ potrebna Vlada i da su izostali „jasni principi i struktura“ na kojima bi ona trebalo ba se zasniva.

Milatović, stranački kolega mandatara Milojka Spajića, predsednika Pokreta „Evropa sad“, u intervjuu Televiziji Crne Gore (TVCG) je kritikovao proces koji vodi Spajić, i kazao da su „izostali jasni principi i jasna struktura kako bi Vlada trebalo da izgleda“.

„Čini mi se da se opet krenulo s kraja i da smo kao građani bili svedoci nepristojnog političkog potkusurivanja određenim resorima. Proces formiranja vlade treba da krene od onoga šta je izborna volja građana i programa koje bi ta vlada trebalo da ostvari, i strukture vlade koja je optimalna kako bi se došlo do tih programa“, naveo je on.

Milatović je 10. avgusta poverio mandat Spajiću da sastavi Vladu. Lider Pokreta je obavio seriju pregovora i ranije saopštio da ima poslaničku većinu potrebnu za sastavljanje Vlade. U Spajićevom kabinetu nema mesta za stranke rasformiranog Demokratskog Fronta i Građanski Pokret URA premijera u tehničkom mandatu Dritana Abazovića.

Predsednik Crne Gore je kazao da o formiranju nove vlade treba razgovarati na „jasnim programskim principima“ i s predstavnicima nekadašnjeg Fronta, Ure, partijama manjinskih naroda, „kako bi se sa velikom većinom ostvaroli zacrtani ciljevi“.

„Da ja pravim vladu, pravio bih je na taj način, postavljajući jasne principe koji se tiču kontinuiteta spoljne politike Crne Gore. Ali ne one gde je ona inferiorna u odnosu na mnoge stvari, nego Crne Gore koja je kredibilna članica, partner NATO alijansi, koja istinski želi da postane članica EU, da ima dobrosusedske odnose, koja ima vladu, koja želi da nastavi da se bori protiv organizovanog kriminala i korupcije“, kazao je Milatović.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari