Angus Roksburg: Dodatno naoružavanje Ukrajine će je samo uništiti, Zapad mora da deluje da bi zaustavio rat

Bivši dopisnik Bi-Bi-Sija smatra da postoje samo dva načina da se okonča rat - direktna NATO intervencija ili sveobuhvatni pregovori

Ostavite komentar


  1. Prvo pitanje je zasto zapadne vodje ovako „neutralno“ reaguju? Drugo pitanje je da li stvarno zele da zastite Ukrajinu nakon dugogodisnjih Ruskih pretnji.

  2. Vodeći političari nisu u stanju da reše problem mogućeg svetskog rata. Pokušavaju kantama benzina da ugase vatru. Svest im je omeđena nacionalnim interesima i nesposobni su da nađu globalno rešenje. I tu se nista ne može, jedino nam ostaje da idemo da zapalimo sveće i da se pomolimo ako će da pomogne.

  3. Ovo je rat Rusije i NATO na tlu Ukrajine. Ukrajinci daju živu silu a NATO sve ostalo. Oružje, opremu, municiju, dobrovoljce, vojne savetnike, satelitske podatke, medijsku podršku, sankcije Rusiji, prihvat izbeglica, finansijsku pomoć…

  4. A sto želite da zaštitite Ukrainu, zašto ne zaštitite rusiju, od ne dobijate najviše energenata.

  5. Možda se rešenje problema nalazi u stavu novinara Gardijana koji ovaj rat u mnogome razlikuje od stotine drugih vodjenih posle WWII. Valjda su svi prethodni bili humani, i u skladu sa medjunarodnim pravom, ali, eto, ovo je prvi koji to nije.

  6. Ne razumem ovakve tekstove. Bilo kakav „… brzi, masovni i odlučni udar “ bi izazvao nuklearni kontraudar.
    Ne razumem ove novinare i ovaj tekstove.
    Ovde kao da se radi o Srbiji 1999 a ne o nuklearnoj velesili.

  7. Na samom početku teksta autor iznosi notorne laži zapadnog mainstreama – invazija nije apsolutno ničim izazvana i niko nije planirao da napadne Rusiju. Da li bi SAD smatrale da je sasvim u redu ako Rusija postavi svoje rakete duž njihove granice sa Meksikom? I, logičko pitanje, zašto bi nekoga opkoljavao i okruživao raketnim sistemima ako nemaš nameru da ga napadneš???
    Sa takvim uvodom, ostatak teksta nema svrhe ni čitati…

  8. Konačno, konačno neko ko je sa zapada a misli glavom ! Realan, pametan članak ! Uz napomenu: 1999. SRJ je napadnuta ( zbog slične greśke koju je učinila Ukrajina) , Srbija se branila; Milošević je u svom polu-ludillu bio spreman da ide na sve . Svi emisari su radili na tome da se otpor, iako relativno uspeśan ( poput Ukrajinskog ) , prekine , jer je bilo pitanje dana kada će Milosrdni andjeo postati manje milosrdan.
    Pametan članak , jer svaki rat se završi tamo gde je i počeo- za pregovaračkim stolom. S tim što su pregovarači, nakon rata , manje osioni i samouvereni .

  9. Smatram da se Rusija neće zaustaviti sve dok ne ispuni svoje ciljeve.
    Kako to Zelenski ne vidi?!
    Žrtvovati svoj narod za interes zapada (posebno SAD)!!!
    Neće se oporaviti narednih 30 godina.
    Koja industruja će sutra tu otvoriti firmu, ni jedna.
    Žao mi je ukrajinaca, samo su pijuni u ovom bezumnom ratu. Da žalost bude veća, sami su i započeli ovo (uz pomoć zapada). Doći u situaciju da imate otvoren sukob sa Rusijom je totalni debakl njihove diplomatije…

  10. Uvesti drzavu u sukob sa Rusijom ili Amerikom?Treba da budeš bas dobra budala.Nema tu ni diplomatije ni Vlade ni predsednika.Koliko je kriv Putin isto toliko je kriv Zelenski.I više

Ostavite komentar


Svet

Naslovna strana

Naslovna strana za 24. jun 2026
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.