EPA/OLIVIER HOSLETTurski ministar saobraćaja Abdulkadir Uraloglu izjavio je da je turski tanker nafte, sa 27 turskih članova posade, bio meta drona u Crnom moru, prenosi Al Jazeera.
Prema informacijama turske novinske agencije Anadolu, nije bilo žrtava.
Turska TV stanica NTV izvestila je da brod pripada turskoj firmi Bešiktaš i nosi zastavu Sijera Leonea. Tanker je isplovio iz ruskog luke Novorosijsk sa oko milion barela sirove nafte, prenosi NTV pozivajući se na podatke o praćenju broda.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


