Zvezda deklasirala Makabi 1

U 12. kolu Evrolige, košarkaši Crvene zvezde savladali su večeras u Beogradu Makabi sa 83:58 (19:14, 23:10, 23:18, 18:16) i sa učinkom od pet pobeda i sedam poraza trenutno su na desetom mestu.

U najboljoj utakmici ove sezone šampion Srbije je deklasirao i gotovo ponizio proslavljeni izraelski tim, a u analima ne samo naše, već i svetske košarke ostaće podatak da igrači Makabija za 40 minuta nisu izveli nijedno slobodno bacanje.

Do velike pobede crveno-beli su stigli pre svega zahvaljujući fantastičnoj igri u odbrani i fanatičnoj borbenosti. Protivnicima nisu dali gotovo nijedan otvoreni šut, pa je Makabi prvu trojku pogodio tek sredinom treće četvrtine.

Veliki pritisak na igrača sa loptom omogućio je igračima Zvezde da ukradu čak 12 lopti, a sedam puta je to krunisano lakim koševima.

Na poluvremenu je Zvezda imala velikih 18 koševa prednosti i u nastavku se očekivala reakcija košarkaša Makabija, ali su oni nastavili u istom, ako ne i još gorem ritmu.

Tako je u 26. minutu rezultat bio 59:28 za Crvenu zvezdu, koja je imala gotovo nestvarnu prednost od 31 poena i jedino pitanje je bilo da li će Makabi doživeti najteži poraz u istoriji kluba.

Ovom pobedom, koja je usledila posle tri vezana poraza, Zvezda je ostala u trci za plasman u četvrtfinale, dok je Makabi večeras pretrpeo treći uzastopni poraz i po učinku se izjednačio sa crveno-belima.

U narednom kolu Crvena zvezda će 20. decembra gostovati Olimpijakosu.

Crvena zvezda: Volters 8, Dangubić 4, Mitrović 3, Lazić 10, Dobrić 2, Simonović 14, Rakičević, Dženkins 7, Gudurić 2, Jović 10, Kuzmić 12, Bjelica 11.

Makabi: Gudlok 13, Rud 2, Sili 15, Smit 2, Mekel 2, Pnini 2, Ohajon, Vims 6, Landesberg, Aleksander, Ajverson 6, Cirbes 10.