Uređenje prostora nekadašnjeg neformalnog naselja kod Belvila privodi se kraju. Na ovom poslu angažovani su radnici svih komunalnih službi, kao i gradski komunalni inspektori. Od početka akcije ekipe Gradske čistoće uklonile su 56.000 kubika raznog otpada.
– Prethodnih nekoliko dana padala je kiša, a kako prognoze govore još nekoliko dana nestabilnog vremena, nadamo se da ćemo poslu ponovo moći da pristupimo u utorak ili sredu. Tada će ponovo sve gradske službe sa mehanizacijom izaći na teren i u roku od tri dana dovršiti započeti posao. U međuvremenu, teren je svakodnevno posipan mineralom zeolitom, kako bi građani okolnih naselja bili pošteđeni neprijatnih mirisa i kako bi se pospešio proces „lečenja“ zemljišta od zagađenja otpadnim materijama. Uz to, kako bi se postupak ubrzao, do danas je na ovaj teren, u saradnji sa Direkcijom za gradsko građevinsko zemljište i izgradnju Beograda, nasuto i više od 5.000 kubika zemlje sa okolnih gradilišta, rekao je Darko Glavaš iz „Čvorišta“. Uz do sada preduzete aktivnosti na uređenju prostora nekadašnjeg neformalnog naselja pored Belvila, ekipe Sekretarijata za zaštitu životne sredine sprovele su i široku akciju deratizacije, a psi koji su vakcinisani i veterinarski zbrinuti posle raseljavanja.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


