Gradski menadžer Goran Vesić održao je juče sastanak sa predstavnicima gradskih preduzeća i sekretarijata o sprovođenju Akcionog plana adaptacije grada na klimatske promene sa procenom ranjivosti. Prema njegovim rečima, svi sekretarijati i javna preduzeća imaće određene obaveze, a iz njihovih planova proisteći će određeni projekti kojima će Grad konkurisati za fondove Evropske unije.
p { text-indent: 2.5cm; margin-bottom: 0.21cm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); line-height: 150%; }p.western { font-family: „YHelvetica“; font-size: 12pt; }p.cjk { font-family: „Times New Roman“,serif; font-size: 12pt; }p.ctl { font-family: „Times New Roman“,serif; font-size: 10pt; }
– Prema nekim procenama, nama će biti na raspolaganju između 600 i 700 miliona evra. Zato je današnji sastanak važan jer nastavljamo da sprovodimo akcioni plan koji nije ostao samo mrtvo slovo na papiru– istakao je Vesić.
On je dodao da je Beograd jedan od prvih gradova u ovom delu Evrope koji ima usvojen Akcioni plan.
– Ovaj Akcioni plan Skupština Beograda je usvojila 23. oktobra prošle godine. Taj dokument je za nas veoma važan jer su klimatske promene sve značajnije u svakodnevnom životu ljudi i poslovanju grada. Zato je veoma važno da kao grad budemo spremni na to šta nas čeka narednih decenija – rekao je Vesić.
On je naglasio da je Akcioni plan osnova i dodao da su na današnjem sastanku svi dobili rok da u naredna četiri meseca urade svoje akcione planove koji proističu iz ovog osnovnog plana.
– Iz tih akcionih planova proisteći će mere koje će svako preduzeće i svaki sekretarijat sprovesti, kako bismo se kao grad prilagodili. Tako će Sekretarijat za saobraćaj menjati svoje mere zbog visokih temperatura koje mogu da utiču na asfalt, Sekretarijat za urbanizam će morati da se prilagođava novim standardima u građevinarstvu, a Sekretarijat za privredu da razmotri pitanje radnog vremena – naglasio je Vesić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


