Predsednik Skupštine grada Nikola Nikodijević zakazao je za sredu, 21. januar, u 10 časova sednicu parlamenta, na kojoj će se odlučivati o Predlogu odluke o izmeni i dopuni Odluke o dodatnim oblicima zaštite porodilja u Beogradu.
Između ostalog, odbornici će odlučivati i o Predlogu odluke o utvrđivanju doprinosa za uređivanje građevinskog zemljišta, kao i Predlogu odluke o konverziji potraživanja Grada po osnovu neizmirenih izvornih i ustupljenih javnih prihoda privrednih društava „Simpo” a.d. Vranje, „Kondiva” d.o.o. Bujanovac i „Simpo Line” d.o.o.
Na dnevnom redu gradskog parlamenta naći će se i Predlog strategije upravljanja rizicima Grada Beograda, Predlog rešenja o davanju saglasnosti na prenos osnivačkog udela u Privrednom društvu „Veletržnica – Beograd” d.o.o. sa JKP „Gradske pijace” na Grad, Predlog odluke o izmeni Odluke o promeni osnivačkog akta Javnog urbanističkog preduzeća, Predlog odluke o izmeni i dopuni Odluke o promeni osnivačkog akta Javnog preduzeća za stambene usluge, kao i Predlog rešenja o davanju saglasnosti na Odluku o izmenama Statuta JP „Gradsko stambeno”. Razmatraće se i Predlog rešenja o davanju saglasnosti na Odluku o izmenama i dopunama Statuta JKP „Beogradske elektrane”.
Po skraćenom postupku odbornici će razmatrati Predlog rešenja o imenovanju glavnog urbaniste i Predlog rešenja o izmeni Rešenja o obrazovanju komisije za planove Skupštine grada.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


