Udruženje sindikata penzionera Srbije (USPS) uputilo je juče otvoreno pismo gradonačelniku Beograda Siniši Malom u kojem traže da ih primi kako bi razgovarali o problemima koji se odnose na najstarije sugrađane, a među kojima je i gradski prevoz.


Kako stoji u saopštenju, gradonačelnik je u obavezi da se sastane sa Udruženjem kako bi čuo njihove stavove, jer veruju da gradska vlasta nije dovoljno upoznata sa probelima sa kojim se suočavaju penzioneri.

– Našu jednomesečna borba da dokažemo da je predlog novog tarifnog sistema bio loš shvatio je i premijer – smatraju u USPS gde su uvereni da u postojećem tarifnom sistemu ima nedostataka koji se zajedničkom akcijom i dogovorom mogu otkloniti.

Kako se dodaje, „licitiranjem preko sredstava informisanja neće se ništa postići“.

Navedeno otvoreno pismo je, kako je saopšteno, poslato i predsedniku vlade Aleksandru Vučiću i ministru za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Aleksandru Vulinu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari