Vranjsko Javno komunalno preduzeće „Komrad“ pokrenulo je protiv državnih preduzeća, ali i oko 3.500 građana sudske postupke zbog dugovanja za iznošenje smeća od 150 miliona dinara. U preduzeću kažu da su dužnici i „imućniji pojedinci ali i dobro stojeća preduzeća koja jednostavno ignorišu plaćanje komunalnih usluga“.
Kod pravnih lica, kako kažu, računi zastarevaju za tri godine, pa su zato, posle opomena, sada pribegli tužbama. „Komrad“ na ime dugova za opremu, mehanizaciju i gorivo ima obaveze pet miliona dinara, a potražuje trideset puta više.
Novoimenovani direktor „Komrada“ Dejan Ilić rekao je novinarima „da u samom postupku izvršenja rešenja nailaze na poteškoće, jer se često dešava da privatno pravno lice promeni adresu ili naziv firme, ili elemente koji ulaze u sastav ugovora“.
– Oko 13.000 domaćinstava u proseku duguje 3.000 dinara. Mesečni računi su oko 300 dinara, a prema statističkim podacima, deset meseci niko ne plaća račune za smeće. Građani kažu da zbog niskih primanja ne mogu redovno da izmiruju obaveze – navodi Ilić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


