Načelnik Policijske uprave Požarevac, Saša Mitrović, pokrenuo je disciplinski postupak protiv još trojice policajaca zbog prikrivanja udesa koji je izazvao njihov kolega Željko M. (33) iz Krepoljina, kada je autom oborio ženu staru 74 godine.

– Disciplinski postupak zbog teške povrede radne dužnosti pokrenut je protiv: Miodraga I. (33), Gorana S. (30) i Zlatana M. (31), sva trojica iz Krepoljina. Nakon anonimne prijave o ovom udesu, načelnik je najpre suspendovao Željka M. i njegovog kolegu i suvozača Srđana I. (33), uz pokretanje disciplinskog postupka – kažu u Policijskoj upravi Požarevac. Nakon što je Željko autom oborio ženu na putu, sa svojim kolegom odvezao ju je u seosku ambulantu, gde su lekaru saopštili da je pala niz stepenice. Žena je u ovom udesu zadobila prelom noge, povredu glave, bedara i brojna nagnječenja. Iako su mu policajci rekli da je reč o padu sa stepenica, lekar je prijavio ustanovljene povrede, jer je to bila njegova službena obaveza – Kad se o udesu doznalo nakon anonimne prijave, porodica povređene žene rekla je policiji da je reč o padu niz stepenice. Pad niz stepenice navodila je i sama povređena žena, ali je, na kraju, ipak priznala da je udarena autom – saznajemo iz istrage. Prošle sedmice, načelnik Saša Mitrović suspendovao je i policijskog inspektora Gorana M. (30), jer je pretukao vlasnika kafića «MM», zbog čega je protiv njega podneta krivična prijava zbog nasilničkog ponašanja. – Od početka godine, protiv policajaca podnete su četiri krivične i sedam prekršajnih prijava i pokrenuto 69 disciplinskih postupaka za teže i lakše povrede službenih dužnosti, dok su šestorica udaljena iz policije – saopštili su u Policijskoj upravi Požarevac.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari