FDU traži proširenje istrage o napadu na studente i novinare: "Polupravda nije pravda" 1Foto: Shutterstock/Žarko Prusac

Dekanat Fakulteta dramskih umetnosti (FDU) izrazio je zabrinutost zbog ograničenog obuhvata istrage o napadu na studente, zaposlene i novinare koji se dogodio 22. novembra 2024. godine tokom petnaestominutne blokade Bulevara umetnosti.

Kako je saopštio FDU, tužilaštvo je pokrenulo postupak protiv pet osoba, pri čemu je protiv tri lica podnet optužni predlog, dok se protiv dve osobe najavljuje prekršajni postupak. Međutim, Fakultet ukazuje na to da je u njihovoj krivičnoj prijavi navedeno da je napad izvršila grupa od najmanje sedam osoba.

„Posebno je problematično što nije utvrđen identitet svih učesnika napada, iako postoje snimci, fotografije i brojni svedoci koji ukazuju na veći broj napadača“, navodi se u saopštenju.

,

Dekanat postavlja pitanje da li su nadležni organi preduzeli sve mere kako bi identifikovali i procesuirali sve učesnike napada, upozoravajući da ograničena istraga šalje zabrinjavajuću poruku – da se slučajevi fizičkog nasilja istražuju i kažnjavaju samo kada javnost i mediji izvrše pritisak na nadležne institucije.

FDU zahteva hitno proširenje istrage i utvrđivanje odgovornosti svih učesnika napada. „Polupravda nije pravda“, zaključuje se u saopštenju.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari