Novi Sad: Gradska vlast nema nameru da odustane od postavljanja spornog spomenika

Ostavite komentar


  1. Ja sam za postavljanje tog spomenika. Moji zive u Vojvodini previse dugo, i videli su i dobre i lose dane, a 44. I 45. Su crnim slovima upisani u nas kalendar jer su nam „oslobodioci“ ubili clana familije. Jednostavno, nasao se na pogresnom mestu u pogresno vreme. Kasnije su, da bi se iskupili, zdipili i kucu i imanje. Za lekove im familijama koristilo. Prestanite da se svadjate oko spomenika. Treba da bude podignut, iako je, sustinaki, skroz nebitan. Bolje da se malo glasnije prica o masovnim ubijanjima 44. I 45. i da se vec jednom stavi tacka na taj istorijski period.

  2. 1944-45 je pobijeno 4000 ljudi, velika vecina bez ikakvog sudskog postupka. Zato su to bila ubistva nevinih ljudi !

Ostavite komentar


Društvo

Naslovna strana

Naslovna strana za 22. jun 2026
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.