Predstavnici Vlade Srbije i četiri reprezentativna sindikata obrazovanja dogovorili su se juče da naredne godine budu povećane plate zaposlenih u prosveti, ali je i dalje ostalo sporno za koliko bi zarade bile uvećane. Nakon sastanka sa premijerom Mirkom Cvetkovićem, ministarkom finansija Dianom Dragutinović i ministrom prosvete Žarkom Obradovićem u Vladi Srbije, predstavnici sindikata su saopštili novinarima da tek predstoje dogovori o tome za koliko će plate u obrazovanju biti povećane u narednoj godini.
Predsednik Sindikata obrazovanja Srbije Branislav Pavlović rekao je ispred Vlade Srbije da su plate zaposlenih u obrazovanju u protekle dve godine realno smanjene između 11 i 22 odsto i da bi to trebalo imati u vidu kada se naredne godine bude određivalo za koliko će zarade biti povećane.
Ministar prosvete Žarko Obradović rekao je da bi do kraja oktobra trebalo da bude potpisan protokol o zaradama u prosveti kojim će biti rešeno pitanje načina povećanja zarada. Na pitanje da li sve škole u Srbiji redovno izvode nastavu, Obradović je rekao da se, prema podacima ministarstva, nastava odvija bez problema u svim školama.
Na sastanku su bili predstavnici četiri reprezentativna sindikata – Sindikata obrazovanja Srbije, Unije sindikata prosvetnih radnika Srbije, Prosvetnog sindikata „Nezavisnost“ i Sindikata radnika zaposlenih u prosveti.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


