Foto: Ministarstvo odbrane Srbija i Rusija nastaviće da unapređuju vojno-tehničku saradnju, zajednički je zaključak sastanka ministara odbrane Srbije i Ruske Federacije, Aleksandra Vulina i Sergeja Šojgua, saopštilo je danas Ministarstvo odbrane.
Ministri Šojgu i Vulin sastali su se danas na vojnom poligonu Alabino nadomak Moskve po završetku Međunarodnih vojnih igara, a poruke sa tog sastanka su i da Rusija daje punu podršku Srbiji u rešavanju kosovskog problema i da poštuje politiku predsednika Vučića, te da Srbija nikada neće podleći antiruskoj histeriji i uvesti sankcije Rusiji.
„Srbija nikada neće učestvovati u antiruskoj histeriji i nikada neće razmatrati uvođenje bilo kakvih sankcija Ruskoj Federaciji, niti će biti tamo gde se o Rusiji loše govori ili gde se Rusija napada“, rekao je Vulin.
Ministar Šojgu je saradnju Rusije i Srbije ocenio kao „veoma uspešnu“, naročito „u delu vojno-tehničke saradnje, što je za Rusiju i najbitnije“, i najavio i unapređenje saradnje na poljima vojno-tehničke, vojne saradnje kao i saradnje koja se tiče zajedničkih vežbi i obuka.
Šojgu je, kako se navodi u saopštenju Ministarstva odbrane, potvrdio da u narednom periodu Srbija može očekivati da će se nastaviti realizacija dogovora o nabavci novih helikoptera MI 17 i borbenih helikoptera MI 35.
Srpski ministar odbrane je u posetu Ruskoj Federaciji došao na poziv svog ruskog kolege Šojgua.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


