„Treba više od pola kilometra do pešačkog“: Građani i stručna javnost zabrinuti zbog najave zatvaranja Bulevara despota Stefana i izgradnje tunela

Ostavite komentar


  1. Koliko mi je poznato, ako do pesackog prelaza ima vise od 100m ulicu mozete preci i van njega bez zakonskih posledica.

  2. Nema sumnje da i iza ovog režimskog projekta stoji, s jedne strane korupcija, a s druge kupovina ljubavi (od naših para) nekih tzv. velikih sila.
    Nažalost, ljudi koji žive u tom delu grada će propištati majčino mleko. Bar dve godine, a svakako će to trajati i duže, će biti blokirana tamošnja žila kucavica. Strašno.

  3. „Građani i stručna javnost zabrinuti zbog najave zatvaranja Bulevara despota Stefana i izgradnje tunela.“
    Sve što ova vlast izgradi ili se sruši ili raspadne. Bojim se da ćemo morati postavljati posebne znake opasnosti: IZGRAĐENO I VREME VLASTI SNS-a.

  4. E srbijanci
    Vama svaka novotarija smeta ako vas itbaci iz svakodnevnog komfora?
    Pogotovo ako treba da protegnete noge ili pomerite dupe!
    A šta mislite da Predsednik ili neko do predsednika zapali pola vaše takozvane metropole kao Neron večni grad?
    Kako bi tada reagovala stručna javnost a pogotovo ozlojedjeni gradjani vlasnici olinjalih fasada i udžerica ?

  5. Radovi se izvode po viziji izvođača radova.Šta će veća garancija?

  6. Bilo bi dobro da kritikujete gradsku vlast sto ne rekonstruise Pancevacki most, sto ne gradi obdanista….. . Nije dobro sto kritikujete ono sto se konacno posle vise decenija radi. I ko kritikuje, ljudi koji nisu strucni i koji se kriju iza zabrinutih gradjana, koji eto ne mogu da preprsace 500 metara. Pa kuda da prelaze, kroz sred gradilista. Hajde malo se saberite veciti kriticari i kritikujte ono sto treba da kritikujete, a puno je toga za opravdanu kritiku u ovom nasem gradu. Ovako, Pozdrav.

  7. Komunisti su dosli na vlast sa parolom: “ Izmenicemo lice nase zemlje, promenicemo misli nasih ljudi.“
    Da li nam je onda jasno, ko je jos uvek na vlasti?

  8. У Београду не треба ништа више да се гради и сређује. Сав новац треба уложити у провинцију. Ако Београђани не могу да ходају 500 метара њима свима треба дати инвалидска колица а не метро, тунеле, путеве и мостове.
    Дакле мораторијум на инфраструктурне и радове и одржавање на све у Београду а сваки динар у провинцију!

  9. 500 metara pesacenja za zdrave penzionere nije nista, a kamoli za mlade… Celom gradjevinskom poduhvatu tunela ispod grada, koji spaja Dunavsku i Savsku obalu, potrebni su iskusni gradjevinci, dobri projekti, organizacija, bez uplitanja „politike“, „ugradjivanja“ i poslusnika, bez znanja!

  10. Vi koji ste juce dosli u Beograd za vas je zatvaranje bulevara Despota Stevana sok. Ne tako davno ali za vas je to praistorija krajem 50 godina tada ulica bila je zatvorena zbog ukidanja tranvaja i prosirenja prema Pancevackom mostu. Ovo je grad koji se stalno menja. Morate da se naviknete da nije ovo palanka vasih dedova koja je uvek ista.

  11. Ovi radikalski šešeljevski ološi rade sta im padne na pamet…kružne tokove, ograde , tunele ,…da li će iko smeti ući u metro čiju izgradnju oni ugovaraju… a šta će biti sa okolnim zgradama i da li će se napraviti, početi da tonu ,urušiti…ma koga briga za to

  12. Ali ovi komentari kao super je što se zatvara ulica, a 300 000 ljudi dnevno sa leve obale Dunava, iz Vojvodine – Pančevo, Zrenjanin, Vršac, zatim Karaburma Mirijevo Visnjicka banja.. Koji tuda treba da prodju gde ce? Preko Bogoslovije? Tamo je vec sada haos, okretnica tramvaja, stadion, pešaci, okretnica buseva, 6 prilaza.. A da zaboravio sam novi most preko Dunava kod Ade huje… Tuda ce prolaziti, nevidljivim mostom jer je bitnije bilo srušiti Stari savski da gospodi iz BG h2o ne trese tramvaj.. Budi bog sa ovima na vlasti… Pola grada ne funkcioniše.

  13. Petre, Ja sam rođen u Beogradu i ovo šta radi korumpirana vlast je skandal

  14. Sto bre? Pa ćacad ove zemlje obozava ovaj rezim i sve sto oni rade. Pa nek kisnu, umiru od vrucine za svoje Bogove na vlasti. Ako. Neka. Kada vole. I mi svi sa njima.

  15. Ako bude drzava da pravi pesacki na svakih sto metara ima da reaguje proglas i zeleno levi front.

  16. Људу стрпите се мало, чим стигне ацин летећи такси све ће то бито ефокасно решено.

  17. Gospodine Petre da li je moguće da poredite Bulevar despota Stefana s kraja pedesetih godina i Bulevar kakav je danas? Gradovi se menjaju i rastu, to je normalan proces, ali ne na ovakav nasilan način.

  18. Malograđani, paraziti, neradnici, primitivci i zli ljudi . . . Kad se setim Pešića i njegovih muka sa istim ovakvim sojem nikogovića . . . Da nije pešića ostali bi kasaba i teško da bi ste se iz tog gliba iskobeljali da nije ljudi koji, uprkos ovakvim gadovima, imaju želju i volju i hrabrost da svoj grad guraju u boljitak . . .

Ostavite komentar


Društvo

Naslovna strana

Naslovna strana za 22. jun 2026
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.