Vlada Srbije i IBM potpisali memorandum o razumevanju 1Foto: Shutterstock/earthphotostock

Predstavnici Kancelarije Vlade Srbije za IT i eUpravu i multinacionalne tehnološke kompanije IBM i softverske kompanije Red Hat Limited potpisali su danas Memorandum o razumevanju o saradnji u oblasti informacionih tehnologija i inovacija.

Memorandom su potpisali direktor Kancelarije Mihailo Jovanović, direktor prodaje IBM za Srbiju, Crnu Goru, Severnu Makedoniu i Albaniju Goran Biočanin i direktor prodaje Red Hat Limited za Jugoistočnu Evropu Stanislav Leščinski.

Kako je saopštila Kancelarija, Memorandum predstavlja važan korak u daljem razvoju saradnje u oblastima primene hibridnog klauda, razvoja elektronskih usluga i razvoja i primene veštačke inteligencije.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari