Trifunović: Pitanje je zašto Srbija ne bi priznala Kosovo ukoliko se ispune uslovi

Ostavite komentar


  1. Kad bi baba imala damu!
    I kad bi se jos Republika Srpska pripojila Srbiji,baš bi bilo dobro!
    I kad bi mrmot zamotao čokoladu u foliju,I kad bi se očistila deponija u Vinči….I kad bi, . …….

  2. rusija danas igra mec sa kosovom u fudbalu kao najvaznija sporedna stvar ..
    a imali onda razloga u necemu osporavati sem tabati u mestu

    1. Što se grbavo rodi vreme ne ispravi. Drugosrbijanac širokih nozdrva i slabog daha sa amebinim mozgom čitav život provede u virtuelnom filmu,neznajući da su mnoge srpske gleve pale što bi on zavalio za jednu crtu. Demokratska engleska najbolje postupa sa takvim ljudima.

    2. Vazna utakmica za obe drzave.utakmica se igra u ruskom stadio u srbija

  3. Nije moguce da se potencira na ovome od strane pojedinih ljudi. Srbija nikada nece priznati Kosovo. Taj deo je ne samo srce nase drzave, vec je tu nase najvece kulturno – istorijsko nasledje, Pećka Patrijaršija, Decani, Manastir Bogorodici Ljeviski. Zar sve to treba predati u ruke drugima?NIkada.

    1. Meni se čini da je Srbija pre dvadeset godina predala Kosovo. Ili ćemo zatvoriti oči i praviti se da ne vidimo istinu.

      1. pogrešno vam se čini….nije „predala Kosovo“ jer se nijedna teritorija ne može „predati“ Ujedinjenim Nacijama.

        1. To su jezicke akrobacije /slicne pisanju tabloida/ koje ne menjaju sustinu i stanje na terenu.

      2. Ti i tebi slični zatvaraju oči i prave se da ne vide istinu.
        KiM je po jedino važećoj R1244UN protektorat u sastavu Srbije.
        Dosta spinovanja.

      3. Ne Srle, … Srbija je ‘predala Kosovo’, jos 1389 godine, ali izgleda kako tvoj cukun-cukun-cukun deda nije imao ‘komentare’ u tadasnjem Danasu da to ‘javi komsiluku’ !?
        :))))))))))

    2. Mislim da si se ti malo zanela sa nacionalizmom. Ako je Kosovo srce Srbije kako to da nas je tako malo dole? Mozda zato sto nije srce? Srce Srbije je u njenim ljudima a ne u nekakvim gradjevinama kakve god one prirode bile ili u nekim njivama i brdima. Imao sam kolegu na fakultetu sa kosova kome je pozadina na laptopu bila mapa Srbije koja je bila siva izuzev teritorije Kosova koja je bila u bojama srpske zastave a taj isti momak je imao 4 stana u Beogradu,3 telefona i plus mesto koje je zauzeo u domu jer je molim lepo prodao… ups, pobegao sa kosova. Za njega recimo Kosovo je Srbija,a ostatak ne. Poenta price,nemojmo se folirati da smo divni i da je sve carobno kad vrlo dobro znamo da to nije tako. Jadni mi sa nama samima.

      1. Imao je 4 stana u Beogradu ali je ipak ziveo u studentskom domu. Kako da ne. Toliko si uverljiv da boli glava a da se bavis necim sto odgovara tvojim intelektualnim kapacitetima, da kopas nesto, utovarujes, a ovo spinovanje da batalis?

      2. Odlicni argumenti! Da li si ikada cula za drzavu koja se zove Izrael (pazi, … ne priznase Ahtisaristan!)? Vracanje ‘izabranog naroda’ 1948, posle par hiljada godina u svoju ‘Svetu Zemlju’ u kojoj nisu sacinjavali ni 25% stanovnistva sve uz naoruzani ‘blagoslov’ ostatka Planete? Danas su ubedljiva vecina, sa natalitetom koji prebacuje palestinski, …
        Sada malo ‘namotaj’ na pocetak i razmisli ponovo.

        1. Pa ako mislis da se Srbija i Izrael mogu porediti onda stvarno… Srbi vekovima odlaze sa Kosova za boljim zivotom. To je omogucilo i dolazak Albanaca. Srbi odlaze i iz centralne Srbije i pricanje o povratku na Kosovo kao Jevreji je suluda. Te dve stvari su neuporedive. Prvo sto su Jevreji pre toga bili jedan od najmocnijih naroda na svetu dok Srbi peru tanjire da bi pobegli od Ruskog i Rusofilskog karaktera i osetili pravi zivot.

    3. Kosovo nije srce Srbije, gospođo. Kosovo je nažalost srce državnog kriminala, čiji bossovi su vas ubedili da je to srce Srbije. Kakvo srce, šta su onda Beograd, Novi Sad i ostali gradovi, bubrezi i slezina Srbije? Ako vam je tamo srce, probajte da odete tamo. Oćemo i Grčku da pripojimo Srbiji jer je tamo Hilandar, i tako redom? Naravno da nećemo. Ne dajte se zavaravati od strane kriminalaca.

  4. Držati jedan nsrod u zabludi oko jedne ideje koja se ne može ostvariti je suludo.
    Ali da taj isti narod veruje u to i sam, e to je već kolektivna hipnoza.
    Tu je u pravu. Oko priznanja. Ali ako vec mnogi napustaju Kosovo i taj trend se nastavlja. Zašto ne sačekati da se Kosovo isprszni potpuno pa jednostavno ući i pripojiti ga.
    Naravno sve su ovo gluposti kone svakom besposlenom padaju na pamet.
    Treba izgraditi industriju, uspostaviti iskrenu vladavinu prava uvesti demokratiju kao u Švedsku. Tada ce narod sam ići na Kosovo.
    Zeritorije se više ne osvajaju oružjem, već natalitetom.
    Pošto nam je natalitet negativan, a industriju i vladavinu zakona i prava nemamo ni u tragovima. Tragicno je ovaj narod žrtvovati zarad nemogućih ciljeva.
    Tako da Je ideja o priznanju Kosova jedina moguća, da bi država Srbija bar malo krenula u pravom smeru. Ovako zarobljeni od samih sebe tavoricemo na dnu i kukati kao Kalimero o nekoj nepravdi.

    1. Pa zašto to onda ne urade Kiprani sa Severnim kiprom, Kanađani sa Kvebekom, Indijci sa Kašmirom, Španci sa Katalonijom ili Baskijom, Englezi sa Severnom Irskom ili Foklandima, Rumuni sa mađarskom većinom u Transilvaniji, Moldavia sa Transnjistriom, Italijani sa Južnim Tirolom, Belgija sa Flandrijom ili Valonijom, Saudi sa Šitima, Izraelci sa Palestinom, Turci i Iranci I Iračani sa Kurdima, da ne pominjem desetine manje poznatih zemalja Afrike i Južne Amerike… biće da su glupost tvoje reči, da si ti hipnotisan

      1. Usporedjenja su vam losa. Tamo nije bilo Milosevica i Seselja i njihovih vernih ucenika, koji nastavljaju njihova nedela. I sve se dogadjalo zadnjih decenija na jugu evrope. .

        1. A tvoje neznanje je neverovatno. Ili je u pitanju samo losa gluma. Po tvojoj teoriji i teoriji citaoca “Strani Placenik“ da je dovoljan samo natalitet, recimo Teksas (usa) bi odavno opet bio deo Meksika. A nije i nece biti. A i kakve veze ima i Milosevic i Seselj i bilo ko sa ovih podrucja, pa nisu oni finansirali, organizovali i sproveli nasilni raspad SFRJ, nego nemacka, britanija i amerika, preko svoje agenture na nasim prostorima. A mozda za tebe istorija Kosova pocinje 1998/1999-te? Jesi li ti cuo nekad u zivotu za baskijske separatiste, ili za IRA? Nemoj samo da pokusavas da nam prodajes te price da je evropa oaza mira i skladnog zivota, ona je sve samo ne to! I ne brini zbog malih slova tamo gde bi trebala da budu velika, to nije slucajno.

  5. Zato, zemljace, sto je Kosovo i Metohija nasa teritorija, a ne albanska, ili siptarska, ili americka…Jer ako damo deo teritorije, onda nista vise nece vaziti, ni zakletva koju smo dali kada sluzismo vojsku, ni zakoni Srbije jer to onda nise nece biti Srbija, nego nesto drugo, ni Ustav, nista! Ako damo Kosovo sva nasa stradanja i sve zasta smo se borili i zasta su nasi preci, a i mi ne tako davno, krvarili, onda sve to postaje besmisleno i vise ne vazi. Onda vise nema ni rezervista, ni njihove obaveze prema Srbiji, jer Srbije vise biti nece. Bice neceg novog, losijeg. Onda vise nece biti ni srpske vojske, ni srpske policije, nego samo nekih naoruzanih ljudi koji treba narod da uteraju u taj tvoj novi tor, kojim ce upravljati neko drugi, sa strane. Igrate se mnogo nekih gradjanskih intelektualaca, a niceg ni gradjanskog ni intelektualnog u toj vasoj igri nema. Samo defetizam, izdaja, prodaja sebe najboljem ponudjacu, ceo spektar iz petokolonaske kuhinje. Stvarno se pitam da li je moguce da oni koji sire ovakve “ideje“ ne znaju sta to u stvari znaci u realnom zivotu. A onda se setim priznanja jednog od “velikana“ dos-a, kako je unosio stotine hiljada dolara usivene u postavu jakne, setim se slepera punih oruzja u Beogradu i otimanja dugih cevi iz policijskih stanica. Dobro je da ovakvi pokazuju svoje pravo lice, pre ili kasnije. Zaklela se Zemlja Raju….Krenuli ste gospodo vrlo opasnim putem, ovaj portal u sve vecoj meri pocinje da izgleda kao pamflet zapadnih obavestajnih sluzbi. A kraljica se narocito ponosi vama i vasim neumornim radom na disciplinovanju Srba…

    1. Pa covek je rodjen za predsednika drzave.Podeliti svima ovo malo sto nam je od drzave ostalo pa bog da te vidi. Neznam na cemu je ovaj covek,ali mislim da nije sav svoj.

    2. I ja sam se zakleo da cu braniti moju drzavu. Ne bi trebali da se zaludjuju zapadnim imperijalizmom jer bi VOJVODINA bila sledeca.

      1. Ne varate se. Vojvodina je sledeća jer tako žele ljudi kojima je dosta da sa njihovim životima i radu upravljaju dođoši.

        1. Alex kad su vasi dosli….46-te ili 47-e, ili su starosedeoci od 45 te….jesu dosli pre Cankovih

    3. Meni se nekako cini da smo briselskim sporazumom mi to vec dali. Da je nase imali bismo nasu vojsku, policiju, sudove. Ovako, neki drugi ljudi odlaze u vojsku i bore se za svoju teritoriju. Da ne spominjem da na nekim tamo mestima placamo carinu i to nazivamo izvozom. Sta je tu nase?
      Lepo covek kaze, izboriti se za zastitu kulturne bastine i resiti sve probleme.
      Ako se drzimo ustava, posaljimo vojsku, proglasimo ih za okupaciju nase teritorije i resimo sve probleme. Zvuci nerealno

  6. titin pionir iz „pravionice“ polu-intelektualaca, govornika tuđe pameti, polu-obrazovanih zanatlija sa FDU…..

  7. Mislim da je ova izjava preterana. Ne gajim zablude ali neko ti otme teritorij i ti kazes ako, neka da se ne svadjamo priznacu. Djilas je izjavio na tv-u N1 da sve moze samo priznanje i UN nemogu da se sprovedu. Uzme vam komsija pola placa koji je vas , napravi kucu a vi recite ajde prepisacu ti plac da se nesvadjamo. Super. Gde zivite vi sto ste za priznanje da vam ja otmem pola stana , placa ili kuce da mi ga prepisete kad ste velikodusno tako??? Sve moze samo priznanje ne!!!

        1. Kome je pripadalo Kosovo?Saveznoj Republici Jugoslavija?gde je ta drzava?pokazi mi na karti

          1. @pogled iz svemira, mick i ostali dezurni botovi

            Kosovo je pripadalo i pripada Srbiji. Kosovo nije bila posebna federalna jedinica u okviru Jugoslavije. Srbija je isto tako i pravni naslednik SRJ sa svim pravima i obevazama. Npr. Dejtonski sporazum je potpisala SR Jugoslavija. Srbija kao pravna naslednica je garant Dejtonskog sporazuma.

  8. Posto se toliko insistira na nacionalnom pitanju, treba reci sledece:
    srba je u ex-Yu bilo 31% od ukupnog stanovnistva ove drzave.
    Tom procentu odgovara sadasnji prostor Srbije sa Vojvodinom. Svako remecenje ovog broja i otimanje za tudjim, znacio bi gubitak Vojvodine -zadnje federalne jedinice ex-Yu, koja jos nije resila svoj status.

    1. Jel to pre 1945. ili posle 1945. ? Jel to bi u onoj EX-Kraljevini Jugoslaviji ili EX-Titioističkoj Jugoslaviji ?

      1. Vi ste „otrovani“ i nista vas vise ne moze ozleciti. Idite na Kosovo i ratujte ponovo. Naravno, pre toga pokupite caure „iz ratova za mir“, koje Srbija nije vodila. I ispricajte nam obavezno vase utiske posle toga…??

      1. @Fenix

        Stvarno? U tvojoj masti sigurno ali u realnosti samostalne drzave su clanice UN-a, INTERPOL-a, Saveta Evrope, OEBS-a itd. Samostalne drzave nemaju tudju vojsku na svojoj teritoriji, sami pune budzet, ne odrzavaju se sednice UN-a u vezi njih na svakih 6 meseci itd.. Ta tvorevina na Kosovu je :“samostalna i nezavisna“ taman koliko i Juzna Osetija.

  9. E, falim te bože da neko od političara reče direktno ono što je očigledno i svima nam pred nosom već odavno. Problem je što su naši ljudi decenijama kljukani iluzijama i bajkama o svetoj srpskoj zemlji itd., tako da sad svi čučimo u istorijskom ofsajdu i robujemo tim naučenim mantrama. Izgubljeno triput- prvo demografski, onda diplomatski i konačno vojno, ’99-te. Nemamo mi ni ekonomiju, ni stanovništva, ni armiju da okrenemo točak istorije. Dosta foliranja. Dosta lažnog patriotskog pr.ser.vanja sa bezbedne udaljenosti.

    1. @PS- u pravu je, Kurti je šansa za dogovor

      Vala, dosta i tog laznog autosovinisticko-nvo-stokholmski sindrom pro#$^&nja.

  10. ok je ovo, on je politicar i izneo je konacno svoj neki stav, koji se razlikuje od stava vlasti.. dakle razlog da ljudi kazu glasam ili ne za njega… samo sto mislim da ce ovako samo izgubiti ono malo glasova sto ima, i opet ce im vucic biti kriv sto opozicija ne moze da namakne ni 20%, a ne to sto oni sami nista ne valjaju… Jedan Djindjic, Canak, Batic, Mihajlovic, etc, su gurnuli Kostunicu u prvi plan, i uspeli u nameri, dok se Djilas i Jeremic sa svojih 2 i 6% drze cela opozicije ko pijan plota…

  11. Ovim se potvrdjuju moje sumnje u iskrene namere ovog čoveka. Ovakvim izjavama daje materijal za tabloide i samo mobiliše SNS biračko telo koje sad po automatizmu Vučiću pripisuje borbu za teritorijalni integritet Srbije. Zaboravljaju oni „razgraničenje“, važno da je Sergej, čitaj opozicija, čitaj Đilas, Jeremić i Obradović, ovo izjavio. I sve me više podseća, ukoliko nije ucenjen čovek, na kravu koja da par litara mleka ali zato prospe i svoju koficu i kofe susednih mnogo vrednijih koleginica.

  12. Evo vam ga: „Vucic is not Dead!!!“.
    Bravo Trifunovicu!
    A zada to tvoje ‘ZASTO’ iznesi pred Narod na Referemdumu o Kosovu, pa ce ti biti jednoznacno objasnjeno, upravo od onih koje bi da predstavljas na vlasti – sta da cinis!
    Bez toga, nisi nista drugo nego ‘Vucic sa bradom’ briselski kolonijalni viceguverner Srbije, koji ce da uzme Makrona za ‘savetnika’ jer Bler nije vise popularan?
    Racunam, … nisi toliko sumanut da inferiornom, priglupom narodu nesvesnom sopstvenog interesa, ‘objasnis’, kako ti i ekipa mnogo bolje znate sta je to ‘dobro’ za njega?

  13. Pa Srbija i hoce da prizna autonomnu pokrajinu Kosovo i Metohiju, u stvari vec je i priznala. A to sto Ti predlazes (a i jos neki drugi) je krsenje Ustava Srbije i ako bi imao morala (a i oni drugi) onda ne bi trebao da se bavis politikom u Srbiji jer bi kao politicar koji hoce da bude na Vlasti u Srbiji trebalo da postuje Ustav Srbije (tu ne mislim na preambulu nego na cinjenucu da je teritorija Srbije celovita).

  14. Pitanje je zasto se Kosovo ne bi ponovo integrisalo u sastav Srbije ako se ispune odredjeni uslovi? Srbija neka obeca maksimalna prava za albansku nacionalnu manjinu i autonomija u skladu sa EU standardima i eto, vec moze da se krene sa reintegracijom? Kome se ne svidja, pravac poluprazna Albanija. Ponovnom integracijom bi se ojacalo medjunarodno pravo, ne bi bilo krsenja R1244, odluka Badinterove komisije ili sporazuma iz Helsinkija, ne bi bilo podizanja novih granica na etnickoj osnovi, BiH bi bila stabilnija jer Dodik ne bi imao materijala, doslo bi do smanjenja tenzija sa Crnom Gorom, Makedonijom, Albanijom itd.

    1. Ako dokazesh i pokazesh da nisi okupator kosova.dokazi da prje 1913 si bio na kosovu.daj 3 imana srba koj su rogjeni na kosovu godine 1850 do 1913.to sigurno necesh naci nikoga…da nisi karpazoidski iranski turski doshljak.da si na kosovu od kad bog dao kosovo.da si potomak dardanije onda kavite se

      1. @AlbaKos
        Ako je neko okupirao Kosovo onda ste to vi Albanci. Cak ni svoj naziv nemate nego koristite srpski, „Kosovo“. Na Kosovu nemate ni jedan spomenik kulture za razliku od Srba koji su na Kosovu izgradili crkve i manastire koje su danas deo svetske kulturne bastine i koje su stare VEKOVIMA. A te bajke o Dardanima, ostavi za drugare ispred trafike sa kojima ispijas pivo i razmenujes neznanje i te male, palanacke naci dosetke.

  15. Pa Gospodine i ja isto kazem, sto da menjamo Vucica ako cete sprovoditi politiku koju su vam odredili zajednicki nalogodavci.

  16. Vidi Trifke
    Mogu Kosovari da Obecaju i da potpišu da Srbima nece Faliti dlaka s Glave
    A za glavu nema Garancije
    To je prosto
    Isto je kad bi ti obecao uz to još i da potpišes da neceš više da psuješ pa nastaviš
    Mi njima potpis oni nama noz u ledja

  17. Nadam se da ovaj čovek nikada neće biti u poziciji da o tome odlučuje. Ne zbog svojih stavova, koji se po pitanju Kosova i još mnogih stvari ne razlikuju od režimskih, već zato što je politika ozbiljna delatnost, za ozbiljne ljude. Njegovi radikalni stavovi ne mogu biti pozitivni po srpsku političku scenu, pogotovo što oduzima par procenata pravoj i iskrenoj opoziciji.

  18. Priznanje Kosova je jedino resenje. Ne postoji mogucnost da Srbi kontrolisu Albansko stanovnistvo onako kako SNS kontrolise svoje birace. Posto je to zamisao u glavama vecine Srba. Samo sto niko od njih nije spreman da plati cenu za taj pokusaj pa se onda to vuce tako u nedogled.,,,

Ostavite komentar


Politika

Naslovna strana

Naslovna strana za 22. jun 2026
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.