Vučić: „Uskoro podnosim ostavku, počeo sam da pakujem knjige u Predsedništvu“

Ostavite komentar


  1. Mislis poceo si da krijes dokaze?? Kakva ostavka, da bi mogao da se opet kandidujes za nesto posto nisi zavrsio drugi mandat kao predsednik?? Siti smo tvojih podvala, prevara i lopovluka

  2. Znači, ode Đura!
    A ovaj, koji je vedrio i oblačio kao nenadležni, zakopaće nas kad bude na čelu izvršne vlasti!

  3. Mozda sutra ,mozda prekosutra????Vrlo neozbiljno.Hocu predsednik hocu predsednik vlade—ne znam sta hocu,a narod–ko pita narod?

  4. Ti si pravi dokaz da imati knjige ne znači da si ih i pročitao. A to se vidi i po oskudnom pravnom znanju a još više u diplomatiji.

  5. Ne znam šta će mu te knjige u Predsedništvu kad nijednu nije pročitao. Mislim, on toliko radi da nema vremena za čitanje knjiga

  6. Pakuje knjige… … Ha, ha, ha, ha…
    Pakuje on nama – svaki dan!
    Uglavnom sitne pakosti, krupne laži i još krupnije gluposti.
    Vreme je da podnese ostavku… i da odmah bude uhapšen!

  7. Čuj njega, pakuje knjige!
    Maknite , kako god , tog debila više sa scene !

  8. Pazi da ne depiš koje su i ranije tu bile.
    Uzmi samo knjigu „Kako sam pobedio narandžastu revoluciju“.

  9. Ostavka sa 60 milijardi u dzepu…ma divota…ako se ne ulove velika braca nista nismo uradili ko pre …a klizimo u propast…..e tako ce biti…..vagner grupa nam treba za lov…..

  10. Spremio je kandidata za predsednika Srbije, iznenađenje:
    Prof.dr. Sima Avramović.

    Pravi profesor, nema mrlje ni afere, nema ambicihe, zna pravopis, i solidan je protivnik Đokiću. Nije baš omiljen, ali ni omražen.
    Neće biti lako…

  11. prvo sam spakovao one koje sam ja napisao, u stvari ne mogu da ih nađem, onda sabrana dela vojvode vjekoslava a na vrhu torbe moje omiljeno štivo od adolfa i jozefa sa njihovim divnim slikama u uniformi, i meni šiju ali prugastu.

  12. Ne znam ko bi dosao umjesto Vucica, meni je on ok,a njihova opozicija uzasna.

  13. Nemojte molimo vas.
    Šta ćemo mi bez vas?
    Pa i tv pretplatu ćemo plaćati više ako treba, samo da vas gledamo.
    Nećete se valjda vratiti u vaš zavičaj u Čipuljin?
    Tamo se možete kandidovati za predsednika?

  14. A necestek tako da odes.ima prvo sud da radi.9naj sud sto na kraju presude stoji, u ime naroda.

  15. Opet neka nova igra i laz , a narodu bi svanulo .
    Boze pomozi da ode pravo na goli otok , a i sva njegova mafija (neka od Hrvata iznajmimo goli otok na 100godina).

  16. Ponesi četkicu za zube bosanski majmune. Bosanska vrsta majmuna se razlikuje od ostalih vrsta po smanjenoj inteligenciji i nagonu za laganjem. Pri kroćenju koristiti isključivo metalnu šipku ili pajser i to sto češće. Rezultat zagarantovan.

  17. Treba svi da ga zamolite da prihvati kandidaturu za Premijera. Neka se zrtvuje za Srbiju jos jedno 20 godina. Sto je Tramp bolji od njega?

  18. А онда ћу победити на изборима јер ја сам незамењив.Србија то сам ја.

  19. E baš ste me obradovali,mislio sam biće to još jedan ružan dan kad ono ispade sasvim drugačije! Odlazi,Odlazi konačno da dočekamo i taj dan da celokupna Vučićeva mafija i BIA i VBA i VOA spakuje svoje kofere i jednom zauvek napusti ovaj prostor Srbije zauvek!SLOBODA je jako blizu!

  20. Lazi, lazi vere, nemoj da me lazes….ko jos veruje u te bajke. Cim progovori…..lazi, lazi vere….

  21. Ne nasedajte ljudi više na njegove laži, zar niste za 14 godina uvideli da je svaka njegova reč manipulacija i laž.

  22. knjige podeli ćacima „koji žele da uče“ a ti se spremi za suđenja i boravak iza rešetaka.

  23. Da ti je plan sledeći:podnosiš ostavku na mesto predsednika Srbije.Parlamen
    t gde imaš većinu, traži smenu Mazut
    a i umesto njega postavlja tebe za pre
    mijera a ti pre ostavke raspisuješ izbo
    r za Predsednika. I Parlamentarni izbo
    ri raspisuju se krajem 2027.godine.Luk
    vo i pokvareno, tebi svojstveno.

  24. Pakuje „Kako sam pobedio Obojenu revoluciju “
    Nije uspeo ni da pokloni niti da proda nijednu

  25. @ilegalac- ja kad pročitam ovakav komentar zapitam se sa koje planete vi dolazite jer na ovoj a posebno u zemlji dembeliji čitaj Srbiji ni jedan političar tamo nije završio. Ne računam zločinačke strane zatvore.

  26. Сада је, ваљда, све јасно око избора.
    Крајем године биће председнички избори.
    После оставке, садашњи Председник ће постати председник Владе, уместо Мацута, јер има парламентарну већину.
    Одатле ће „водити“ и председничке изборе.
    Па, и ако их изгубе његови, власт ће остати тамо где и јесте по Уставу, у Влади, а Председник државе ће бити протоколарна личност.
    Садашња Влада, дакле и Влада на чије чело ће он доћи негде у септембру или октобру, има мандат до краја 2027. односно до почетка 2028. године.
    И тек тада ће бити редовни парламентарни избори.
    Као председник Владе, он ће снажно радити да те изборе његови добију, а и студенти ће дотле бити бар донекле „изгустирани“, јер у политици и време троши учеснике у њој.
    План је јасан и добар је за садашњи режим, а погубан је за Србију, све њене грађане, па и регион.

  27. Ma je li moguće, ili samo blefiras, ajde daj ostavku i oslobodi narod

  28. Ova obmana ima za cilj da se odvrati
    pažnja od puštanja na slobodu Milića,
    kao i današnje hapšenje Načelnika int
    erventne jedinice za krivično delo od
    novembra 2025.godine.Pokvareno da
    ne može pokvarenije.

  29. Nikada nijedan srpski lopov na vlasti nije bio u zatvoru od lopine Pašića pre 120 godina pa do danas pa neće ni vučić niti ijedan njegov č̣lan sns

  30. A za ostavku č̣itaj suprotno jer je vasoionski Laẓ̌ov.

  31. Ja sam mislio da se ne možeš sam kandidovati za premijera. Premijera predlaže predsednik. Ili za gospodina ne važe zakoni i ustav?

  32. KADA ODES U ZABELU TAMO TI NECE TREBATI KNJIGE, DOMORODCI“ CE TE NAUCITI LEPOM „PONASABJU“. I UŹIVACES“ U NOVIM VRSTAMA „JOGURTA“. HAHAHAHA

  33. Ništa ne verujem, počevši od njegove izjave koja je u naslovu, pa neću ni da razmišljam o njegovim baljezgarijama.

  34. Da se pakuje, on bi se slikao pored neke kutije sa zavrnutim rukavima. Kad je on zavrnuo rukave da bi nešto uradio? Dakle, čista laž!

  35. Molim da se doticni strogo prati dok „pakuje“ knjige, da nesto ne mune.

  36. U septembru biće u oktobru, u oktobru biće u novembru….

  37. Polako junace,ne zuri.Moras znati da je skuplji izlaz nego ulaz. ĆERAĆEMO SE JOS

  38. Ja ljudi da li ce se kandidovati za premijera, ili ce da se povuce sa vlasti cak i da njegovi pokradu izbore? Ziv nisam koliko me zanima. Misterija u 3 lepe.

  39. Da li iko moze da zamisli coveka koji svaki dan cita po knjigu do dve, gostuje na svim televizijama u proseku 2x dnevno, sklapa kraj sa krajem jer zivi od plate, resava sve politicke dileme i vodi sve kampanje, gostuje po svim skupovima a stigne i da se slika sa casom i okaci na Insta, kako pakuje knjigu po knjigu…Pa da je Kostunica pa je sumnjivo. Moj predlog je da dotira Zabeli. To mu je win-win situacija.

  40. Ako to planira ozbiljno, znaci odlazi na vreme u neku drugu drzavu sa svom lovom koju ima, na vreme. Na sigurno.

  41. Rekao sam ja, ostavka, i da ide za Premijera. Ostavka sada na saboru njihovom Sns-a, i izbore mora za 3 meseca da raspise. Ne da vlast pa po cenu svih nasih zivota

  42. Ostavka se daje ili ne daje ali se nikad ne planira.
    Samo Zzvalavi uvek neshto smishlja kako ce sa sibicama da prevari.
    Knjige? Da li je ikad procitao neku knjigu?

  43. Znaci radi dnevno 16 sati, plus cita knjige… na radnom mestu. Kuci ne ide.

  44. Još da mu neko objasni čemu služe knjige, psihopata neuki

  45. Idi bre u banju, na more, na opustanje, na odmor!! idi bre negde covece putuj! sa porodicom citaj knjige ODMORI!!! pusti druge da rade nesto, mani bre vise politiku, ima mladjih drugih novih nova lica !! jaooooooooo

  46. ako je knjige dobijao kao predsednik, to treba da ostane a ne da nosi kuci…zamislite da je prededniku neka vlada poklonila ferari i on sad ga vozi u svoju garazu. zaboravlja da je, sve sto je dobio, dobio je predsednik a ne on kao osoba.

  47. Ne moj sve knjige da odneses, ostavi onu Aleksandar od Jugoslavije Vuka Drašković tu si više puta pročitao.

  48. Pusti me preko leta na jesen do zime.
    Pakuje onu najčitaniju knjigu što je objavio pre vidovdana prošle godine.

  49. Mani se dičijih lažarija…sledi tebi pakovanje pinkle na jedno dugo dugo putovanje…verovatno doživotno.

  50. Bilo bo DOBRO sto pre da “ kidnes“ jer si Srbiju zavio u CRNO…..

  51. To si trebao da uradis odavna . Spremi se za sudjenje, dugacka je lista.

  52. Kad bi ostavkom nestala i sva zlodela koja si učinio ovoj zemlji… Tako bi još i moglo.
    Ali pošto to ne može biti… Odgovaraćeš, pa pravac u zatvor !

  53. Dobar vic, samo uopste nije smesan.
    Nece taj dati ostavku sve do 31.maja 2027. Ako on ne raspise izbore, a nece, V.D. predsednik je predsednik skupstine, a to moze da bude neograniceno. Onda se „rekonstruise“ vlada i AV je premijer. Opet nema izbora. Onda se lepo izglasa promena Ustava da se predsednik bira u Skupstini. Ako bas mora referendum, njima nikad nije tesko da DOVOLJNO pokradu. I AV se vraca na Andricev venac dozivotno. Cela komedija ce potrajati maksimum 2 do 3 meseca – od maja do jeseni 2027.
    Srecna nam Nova 2028 sa novim „Titom“.

  54. Вучић најавио да ће поднети оставку на позицији Председника за три, четири или пет месеци. До сада је расписивао изборе, а сада нас замајава подношењем оставку. Ко му то верује, осим полтрона и ду*елисци. Он ће поднети оставку, а можда само прича да би замајаљвао слушаоце, а биће на функцији Председника до истека мандата, а има времена да замајава грађане, који му верују. Многи му не верују, јер уме и да прича неистину. Ако поднесе оставку, како да сачека Трампа без функције, мада долазак Трампа је неизвестан, тиме се заноси садашњи Председник.

  55. Jel to hoće da naudi penzionerima? Odlazak zvezde vodilje, sunca na nebu, 2000 dinara u džepu, povećanja penzija ko ludom radovanja ….treba to preživeti.

  56. Što da se mučiš, da ih tegliš ,zatvorska biblioteka je puna knjiga,velika je ,imaćeš tamo vremena da ih čitaš do kraja života .

  57. Ima puno knjiga pa čitaj bre ! Dosadio si i bogu u ljudima sa tvoja „obraćanja “ ili spremaš knjige za Zabelu ?

  58. Knjige će ti trebati u zabeli. Dugi su dani tamo. Treba to izdržati!

  59. Sad ce on premijer, Brnaba…
    Dok se ne zavrsi EXPO.
    Koferi ce biti spakovani.

  60. Mani se knjiga ti ih i inače ne čitaš jer nemaš kad brinući o Srbiji, nego spremi ćebe na vreme – treba će ti.

  61. Dobro, nije nužno čekati 1.april da se upriliče ovako bizarne „šale“. A je l ostavka neopoziva ili će na „zahtev brojnih obožavalaca izlaziti na koncertni bis u trajanju od 10 godina“?

  62. Molim nadlezne sluzbe, da obrate paznju sta odnosi, da ne odnese neke jako vredne knjige. Vidite samo, kako su mu šake, svakim danom sve vece…

  63. Knjige!!!? Je li one koje si izdao ili one iz kojih si učio? Trebat ce ti desetak minuta.

  64. Što reče slavni tv komentator:ljudi, da
    li je to moguće? Nažalost nije. Opet la
    že kako zine.Manipulator bio,jeste i bi
    će.

  65. Svestan je da narod ne može više da ga gleda zato se i obraća sa radiJa RTS-a …

  66. Пакуј, игумане, али пази да омашком не спакујеш и Мирослављево јеванђеље.

  67. Hoće da bude premijer. Kad se ovako ponašao bez ovlašćenja, šta bi tek radio kao premijer. Zatvor je jedini spas.

  68. Sta da se radi,covek se sali,igra,ali sve ima svoje!Ali nikada ne treba izgubiti kontakt sa realnoscu,a njemu se to dogodilo!

  69. Kakav narod takav i predsjednik. ,,Dobra,, manjina nikad ne moze doci na vlast, bas zato sto je mali broj dobrih i postenih….Sega sa narodom cirkus sa drzavom, bravo bosancero Vucicu…

  70. Hahaha, koje knjige pakuje?
    „Kako sam pobedio obojenu revoluciju“

  71. Slično kao i Putin,ništa se neće promeniti,pa ponovo predsednik.A pakovanje knjiga je možda i najteže što je u životu radio

  72. Po meni je Milošević za ovu gnjidu bio persona čovek i šteta što je imao prorast Miru. Ovog je odvratno gledati, a kamoli slušati. Prava lažovska manipulatorska gnjida od nečoveka.

  73. Ovaj patološki lažov priprema novu prevaru i podvalu On neće napustiti vlast nikad po cenu da ga ubiju ili po cenu da Srbija i srpski narod nestanu. To vam ja kažem a vi gledajte da će tako biti.Živi bili pa videli On planira ponovno prevaru i da opet uzjaše narod srbije i srbiju kao premijer i da dotuče ono što nije stigao do sada.

  74. Njegovim odlaskom nama će svanuti ali i smrknuti jer dok je bio na vlasti sa njegovom sektom u sve pore druŝtva je zapošljavao njegove istomišljenike pa će tako namernim neradom i radnim sabotažama napraviti da unazadi zemlju za 10god najmanje da bi dokazao.kako.je za vreme njegove vladavine bilo bolje evo živi bili pa videli jer od čistačica do gen. direktora su bili u njegovoj stranci jel ostalima je bila uredba zabrana zapošljavanja u javnom sektoru

  75. Jadan je bilo koji da dosje predsednik, onda ce ga on, kao buduci premijer, terati da poštuje ustav koji on nije poštovao. Njemu nije bitno ko ce biti predsednik Srbije, bitno mu je da bude premijer. A ovaj glupi narod nema blage veze. Valjda ce ova deca nešto uraditi. Svim srcem smo za mladost.

  76. poklonu se u zube ne gleda; većina su Šešeljeve u kojima je on bio recenzent…hahaha

  77. @Maja. evo mogu ja, nisam previse pametna ali bih okupila najpametnije oko mene, pristojna sam, kulturna. Nikada nisam imala previse para ali uvek taman koliko treba, znaci garantujem ni paru ne bih ukrala. Ima mnogo ljudi kao ja u Srb, promene i uverite se, pa bog da nas veseli.

  78. Trebaće ti knjige tamo gde ides… za psihu su dobre!! Mada i drustveno koristan rad od nekoliko godina n8je na odmet!!

  79. Spakuj i odelo koje si pripremio za Dinkića pa mu nisi uručio jer se „odkupio“,naučio vas je kako se letuje“ na Kajmanska ostrva!

  80. Huh, bojim se ‘ će krene kolektivo ritualno sečenje vena. Sa sve cepanjem košulje.

  81. Neprocitane knjige pakuje Oskar…valjda ce mu trebati u zatvoru, a mogao bi i Ustav poneti da utvrdi gradivo koje ne zna kao pravnik, ako je uopste to jer nijedna njegova rec izgovorena to ne potvrdjuje…daleko mu lepa kuca…dojadio i Bogu i narodu. Studenti pobedjuju a samim tim i zemlja Srbija.

  82. De, de, objasni odakle tati i bratu mislion dolara za pojas Bogorodice

  83. I posle Vučića, biće Vučić. Nikada nismo imali boljeg, niti će biti. Živeo ti nama Vule, znamo mi da nas nećeš ostaviti na cedilu.

  84. Пишем коментар,без да сам читао текст,само одугловачи и вози причу,даће оставку пред нову годину.Патологија је чудо,толико о ангажовању сопствене партијске машинерије.Немој молим те,све ће да нас похапсе… маркетинг за шупљоглавце и шаргарепа.

  85. Ne moraš da nosiš knjige postoji zatvorska biblioteka tamo gde ideš.

  86. Šalje knjige u vladu gde hoće da smakne Macuta, koji je inače fikus. Samo mi nije jasno da li seli i ćacilend pred vladu.

  87. Све има почетак и крај.Нека дођу млади који су школовани и имају велику снагу и визију А Вучићу мало мира и одмора заслужио је

  88. Šta je,Prpa jel.Pritisnuli te Ameri do daske pa sad ne znaš šta ćeš .Toliko si se uvalio u kriminal a CIA sve zna o tebi

  89. A opet skuplja potpise, sigurne glasove po firmama.Kao i ranije pre drugih izbora.Narod da se ujedini i sve do zadnjeg da ih pohapsi.Ako nema zakona, bar da ima neke pravde.

  90. Lakše bi mu bilo da te knjige spali nego da ih pakuje i nosi i ovako su pogrešno pisane.Samo da mi je da znam dve tri od tih knjiga …

  91. E srbijanci
    Treba da vas je sramota što ste Predsedniku oduzimsli vremena pozivima gostovanja na TV stanicama,naxlovnim stranama u novinama i maratonskim monolozima,ovaj,intervjuima time ste mu samo oduzimali dragoceno vreme da se u celosti pisveti svojoj ljubavi-Mnjizi!

  92. Kakve sve baljezgarije moramo da slusamo od ovog jadnog coveka,nemojte se podsmevati bolesnom coveku,nije lepo

  93. Ti Prescednice malo malo pa oces da das ostavku a zasta te narod toliki glaso?!! Da bezis podvijenog repa ili da stojis na celu Drzave hrabro uspravno i da se boris za Narod i Drzavu? Ne znam sto ostavka nije mi jasno ne mogu da budem pametna majke mi moje!

  94. Zasto ostavka Predsednice znaci li to da srpdki brod tone? Dajte nam pojas za spasavanje.

  95. Спакуј пуно, пуно књига. Пертле и каиш ти не требају. Значи еспадриле и тренерку.

  96. Посаветуј се са дивним људима у парку испред председништва, шта ти све треба осим књига. Па то помножи са пет, јер они немају сазнања за тако дуг период.
    Али могу ти дати контакте исто тако добрих људи и великих патриота.

  97. Cuvaj to malo zdravlja i zivota, da provedes, sa svojom decom!!!Oni te trebaju, uvek i zauivek ,a ljudi su ,razuzdana nezahvalna, gomila,sta god, ucinio?Politika ti je mac !Kako god uradio ,ode ti glava..deca ostaju bez roditelja ,a ti ode kriv?Neki ce te pamte, po delima ,koje si ostavio, a drugi ,u zaborav uz ruzne reci!To ti je sudbina,danas?

  98. Ау што лаже човек и још сам у то верује. Шта ли је смислио само . Благи Боже спасавај нас

  99. Мудрост, али чија?

    Вучић више пута најављивао да пише књигу „Како сам победио обојену револуцију“. Та књига нити је написана, нити је има у продаји, али може да се хвали до изнемоглости. Питање је да ли он сам пише говоре, лажи и паралажи. Како је написао књигу, тако ће поднети оставку. Лажи нису забрањене, али нису моралне.

  100. Prvi zakon koji studenti moraju da promene je da jedan isti čovek ne može da bude predsednik, pa premijer,pa predsednik,pa premijer…. Može samo jedna funkcija i to max 4g do 8g a onda posle toga da ne može više da se kandiduje ni za jedno mesto.

  101. Gospodin „doživotni“ koji voli vlast više nego išta na svetu, smišlja
    kombinatoriku da zaista bude doživotni vladar makar i male Srbije.
    To je bolest koja nema leka.

Ostavite komentar


Politika

Poništena presuda za navodni ratni zločin Šaćiru Lutviji 10

Poništena presuda za navodni ratni zločin Šaćiru Lutviji

Apelacioni sud u Prištini poništio je odluku osnovnog suda kojom je Šaćir Lutvija, osuđen na deset godina zatvora za navodni ratni zločin i slučaj vratio na ponovno suđenje, postupajući po žalbi odbrane, a zbog, kako se navodi, bitnih povreda odredaba krivičnog postupka, povrede krivičnog zakona, pogrešnog i nepotpunog utvrđivanja činjeničnog stanja i odluke o krivičnoj sankciji.

Naslovna strana

Naslovna strana za 24. jun 2026
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.