Čelarevo – Predsednik Delta holdinga Miroslav Mišković izjavio je juče da će agrar biti najznačajniji posao te kompanije u budućnosti. Mišković je kazao da to ne znači da se Delta povlači iz poslova maloprodaje i nekretnina, već da će primat imati agrar. „Kompanija se opredelila za agro biznis u oblasti voćarstva, povrtarstva, svinjogojstva i tova junadi“, rekao je on prilikom otvaranja hladnjače na plantaži jabuka u Čelarevu.


On je ocenio da Srbija ima dobru priliku da zauzme značajno mesto u proizvodnji hrane i dodao da država treba da ulaže u poljoprivredu jer bi to dovelo do smanjenja trgovinskog deficita, povećanje broja zaposlenih, a zaustavilo bi i gašenje sela i omogućilo veliku sirovinsku bazu za prehrambenu industiju. Da bi se to postiglo potrebno je da agrarni budžet države bude izjednačen sa zemljama u regionu od kojih je manji čak i 10 puta kao i da se u naredne tri godine povećaju subvencije za poljoprivredu kako bi se dostigao nivou subvencija zemalja u okruženju, kazao je Mišković. Po njegovoj oceni, kreditiranje poljoprivrede moglo bi da se poboljša tako što bi obavezne rezerve banaka mogle da budu smanjenje za kredite plasirane u agrar. „Poljoprivreda ne može da se bavi socijalnim pitanjima i rešava socijalne probleme kao što to ne može nijedna druga industrijska grana“, kazao je Mišković i dodao da država treba da proglasi poljoprivredu za „našu naftu“ i da parlament ozvaniči da je to strateška grana zemlje.Otvaranju hladnjače prisustvovao je predsednik Vlade Vojvodine Bojan Pajtić.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari