Večeras u 20 sati u Banji Junaković, kod Apatina, biće otvoreno finale Lige šampiona u kuglanju, u ženskoj i muškoj konkurenciji. U ovom najvećem klupskom takmičenju ikad održanom u Srbiji učestvuju po četiri ekipe – u ženskoj konkurenciji Viktoria Bamberg iz Nemačke, prošlogodišnji osvajač Lige šampiona KK Lanteks iz Celja, Slovenija, najtrofejniji ženski klub na svetu, CS Electromurs Romgaz iz Rumunije i srpski klub KK Pionir iz Subotice.

U muškoj konkurenciji snage će odmeriti po dve nemačka i mađarske ekipe – SKC Viktoria Bamberg i SKV Rot-Weib Zerst iz Nemačke, te Segedi TE i Zalaegerszegi TK FMVaS iz Mađarske. Polufinalni mečeve igraju se sutra od 10 do 17 sati, a u nedelju od 9 do 13 sati su mečevi za 3. mesto. Finalni mečevi biće odigrani od 13 do 16 sati, a u 16.30 biće proglašeni prvaci u kuglanju u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari