Sjajan meč odigrali su Liverpul i Mančester siti. Izabranici Brendana Rodžersa savladali su aktuelnog šampiona fenomenalnim pogocima Džordana Hendersona i Filipea Kutinja, dok je za goste gol za izjednačenje postigao Edin Džeko, posle fantastične asistencije Kuna Aguera – 2:1 (1:1).

Derbi je dobio na značaju zbog činjenica da je za Liverpul sasvim solidno odigrao Lazar Marković, dok je Aleksandar Kolarov u startnoj postavi „građana“ imao puno problema u čuvanju pomenutog Kutinja. Liverpul je bio bolji rival u većem delu susreta u kome je dobio gotovo sve značajnije duele na sredini terena. Menadžer Rodžers iznenadio je rivala formacijom bez klasičnog centarfora sa pojačanim veznim redom. Takav pristup omogućio mu je veći posed lopte, ali i opciju da konstantno vrši pritisak na Jaji Tureu, koji je odigrao jedan od lošijih mečeva, kao i štoperski tandem Kompani – Mangala. Liverpul je posao mogao da završi već u prvom poluvremenu. Na šanse Sterlinga i Lalane, nadovezao se odličan šut Hendersona sa dvadeset metara u stilu odsutnog Stivena Džerarda. „Kop“ je eksplodirao u 11. minutu, međutim samo 15 minuta kasnije Aguero je na delu pokazao kakav je genijalac. Među četvoricom rivalskih igrača uspeo je da proturi loptu do usamljenog Džeka koji je rutinski pogodio mrežu Minjoleovog gola. Nastavak je doneo dominaciju Liverpula, koja je krunisana neopisivo lepim šutem Kutinja sa leve strane iskosa, kada je unutrašnjim delom stopala plasirao loptu u suprotan ugao Hartovog gola. Domaćin je ponovo poveo u 75. minutu, a do kraja utakmice gosti nisu uspeli ozbiljnije da priprete „crvenima“ koji su olakšali posao Čelsiju u nameri da se dokopa titule. Ivanović i saigrači imaju pet bodova prednosti uz utakmicu manje zbog finala Liga kupa sa Totenhemom.