Protekle noći u NBA ligi odigrano je šest mečeva, a najubedljiviji trijumf zabeležila je Filadelfija koja je sa 95:74 slavila protiv Detroita.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Luis Vilijams sa 17 poena, dok je tri manje postigao Eltron Brend. Najveće iznenađenje priredio je Milvoki koji je trijumfovao nad Lejkersima rezultatom 100:89, a najbolji u timu Skota Skajlsa bio je Dru Guden sa 23 poena. Odlične partije pružili su Ersan Iljasova i Majk Danlivi sa po 15 poena, dok je u timu iz „grada andjela“ Kobi Brajant upisao 27 poena, osam skokova i devet asistencija. Sada je zvanično, Vašington nije najgori tim u ligi. Predvođeni novim trenerom Rendijem Vitmenom, oni su savladali Šarlot sa 102:99. Briljirao je centar Džavejl Mekgi, a Jan Veseli je pokazao da se sve bolje snalazi u startnoj petorci. On je na parketu proveo 27 minuta, na kome je postigao samo dva poena, ali uz to imao pet skokova, četiri asistencije i dve ukradene lopte.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


