Novak Đoković novi je šampion Majamija nakon što je u velikom finalu ubedljivo savladao Rafaela Nadala sa 2:0 (6:3, 6:3) i tako tituli iz Indijan Velsa dodao i onu sa Floride.

Krajnji rezultat svedoči o sigurnoj pobedi našeg asa u 40. jubilarnom međusobnom meču, najdužem rivalstvu u istoriji „belog sporta“, ali ne u toj meri koliko je Novak bio dominantan na terenu. Đoković je u prvom setu, pa i meču, loše odigrao samo prvi servis gem, ali kada je spasao brejk loptu, „namestio“ bekhend i naštimovao reket, dirigovao je do kraja. Tako mu je jedan brejk bio dovoljan da osvoji prvu deonicu, a kada je početkom drugog seta odmah oduzeo set Špancu na vidiku se pojavio četvrti pehar Majamija, Novakov 18. sa turnira iz Masters serije. Imao je Đoković priliku da i ranije završi meč, Nadal se jednom spasao, ali ne i drugi put posle spektakularne razmene udaraca, pa je morao da prizna poraz protv Novaka koji mu se pred povratak u Evropu dodatno primakao na ATP listi.