Beograd – Poslednji dan oktobra bio je izuzetno topao za ovo doba godine, budući da je prosečna maksimalna vrednost od 11 do 15 stepeni Celzijusovih. U Beogradu je maksimalna dnevna temperatura bila 23 stepena Celzijusova, ali je Niš juče bio najtopliji grad u Srbiji sa 25 stepeni.

 „Od kada se meri temperatura vazduha u našoj zemlji, dešavalo se i ranije da krajem oktobra i početkom novembra budu visoke temperature, pa je tako najtopliji 31. oktobar zabeležen još 1926. kada je izmeren 31 stepen. Čak je 2003. godine 2. novembra zabeleženo 25 stepeni. Ništa nije neobično“, tvrdi meteorolog Republičkog hidrometeorološkog zavoda Goran Mihajlović. Kako prognoziraju, miholjsko leto potrajaće i narednih dana, tako da nas za vikend očekuju temperature i preko 20 stepeni Celzijusovih. Prvi dani novembra biće topli, ali ne i svi sunčani, jer veću utorak postoje uslovi za kišu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari