Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas obećao je juče da će grad pomoći porodicama ugroženima od klizišta.


– Ljudi su gradili kuće na zemljištu gde ima dosta podzemnih voda. Grad će preuzeti na sebe da sve one porodice koje su u neuslovnim objektima, i koje u njima ne mogu da žive, zbog vode ili klizišta, smestimo u privremeni smeštaj, u neki od beogradskih hotela. Naravno, radićemo i dalje na izgradnji kanalizacije i pokušati da sprečimo da se ubuduće taj fekalni deo meša sa pijaćom vodom. Međutim, moramo da budemo realni, neke od tih kuća su napravljene čak i ispod nivoa same reke koja ih onda plavi. Podsetiću da je Novi Beograd, u vreme izgradnje, bio dugo nasipan da bi se uopšte došlo u poziciju da može da se počne sa gradnjom, a to nas isto očekuje i kada budemo radili drugu obalu Dunava, koja će jednog dana predstavljati novi Novi Beograd – kazao je Đilas.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari